گۆڕان نیوز- فردین کمانگر روزنامه‌نگار کردستانی و مدیر مسئول هفته نامه گوران در روز 29 شهریور ماه توسط نیروهای انتظامی در بلوار کردستان در سنندج بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

گۆڕان نیوز- فردین کمانگر روزنامه‌نگار کردستانی و مدیر مسئول هفته نامه گوران در روز ۲۹ شهریور ماه توسط نیروهای انتظامی در بلوار کردستان در سنندج بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش گۆڕان نیوز، بنابر توضیحات «فردین کمانگر»  صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه « گوران» در کردستان عنوان کرده که متاسفانه در ساعت ۱۲ روز ۲۹ شهریور در حالی که در ترافیک بدون شرکت در اعتراضات مردمی سنندج، شاهد ضرب و شتم یکی از همکار ان رسانه‌ای و برای شرح وضعیت جسمی به محل ورود پیدا کردم اما متاسفانه باوجودی که خود را به عنوان خبرنگار معرفی کردم مورد ضرب و شتم و برخورد نامناسب ماموران قرار گرفتم و اعضای بدنم از جمله مچ دست و آرنجم براثر ضربات دچار ضربدیدیگی و کبودی شده است

کمانگر ضمن اظهار تأسف از اینگونه رفتارهای ناشایست و غیر اخلاقی برخی از ماموران، تصریح کرد: در حال حاضر کل اعضای بدنم دچار کوفتگی و ضرب دیدگی شده و آثار این ضرب و شتم بر بدنم محرز است و دستم آتل بندی شده که امیدوارم که آسیب دیدگی ها بهبود پیدا کند.

وی گفت: با توجه به نقش و جایگاه خبرنگاران در جامعه و امر اطلاع رسانی، باید مورد حمایت و امنیت قانونی دولت قرار بگیریم، متاسفانه نیروهای امنیتی باوجودی کارت شناسایی خبرنگاری را ارائه دادم بدون رعایت حقوق شهروندی و شغلی به بنده حمله کردند و در مسیر انتقال به مرکز فرماندهی نیز بنده را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در حال حاضر وضعیت جسمی فردین کمانگر روزنامه نگار و مدیر مسئول هفته نامه گوران بر اثر ضرب و شتم مناسب نیست.

گفتنی است فردین کمانگر سوابق مدیریت خانه مطبوعات کردستان و مدیر واحد حقوقی خانه‌ی مطبوعات و رسانه‌های کشور و فعال رسانه ای  مشغول به فعالیت بوده است.

گۆڕان نیوز ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای ایشان و دیگر  همکاران  رسانه‌ای،  از مسئولین محترم کشوری از جمله  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل مطبوعات داخلی  و مدیران  استانی انتظار دفاع  مقتدرانه از حقوق ایشان و دیگر همکاران  رسانه‌ای را دارد،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *