گۆڕان نیوز- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از افتتاح و آغاز به کار پردیس سینمایی در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج در آینده‌ای نزدیک خبر داد

گۆڕان نیوز- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از افتتاح و آغاز به کار پردیس سینمایی در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
بە گزارش گۆڕان نیوز، امین مرادی در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌های استان کردستان ضمن گرامیداشت روز ملی سینما، اظهار کرد: ۲۱ شهریور ماه به عنوان روز ملی سینما در تقویم کشور به ثبت رسیده است و این روز فرصت مناسبی است تا از تلاش همه فعالان این عرصه تقدیر و تشکر شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز بخشی از اعتبار و نام کردستان در سطح ملی و بین‌المللی وابسته به درخشش هنرمندان عرصه سینماست و ما خرسندیم که هنر هفتم در این استان مورد استقبال و توجهی جدی مردم نیز قرار می‌گیرد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با بیان اینکه سینما در این استان مورد توجه ویژه مردم و علاقمندان قرار دارد، افزود: کردستان یکی از استان‌های مستعد کشور در عرصه فرهنگ و هنر به ویژه هنر سینما است و هر روز خبری از درخشش آثار تولیدی هنرمندان این دیار در عرصه ملی و بین‌المللی منتشر می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای کمک به توسعه و تقویت هنر سینما، بیان کرد: ما در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری در عرصه سینما ورود کرده و امروز سه پردیس سینمایی مجهز در شهرستان های سنندج، سقز و بیجار فعالیت دارند.
مرادی عنوان کرد: پردیس سینما بهمن سنندج با هفت سالن از جمله سینمای روباز، پردیس سینمایی مهر سقز با سه سالن و پردیس سینمایی آزادی بیجار هم با سه سالن در حال خدمت رسانی به علاقمندان هنر هفتم می باشند.
مرادی با اشاره به اقدامات حوزه هنری برای تقویت زیرساخت‌های این بخش، یادآور شد: در حال حاضر روند احداث پردیس سینمایی در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج در دست اجراست و انشاالله در آینده‌ای نزدیک این مرکز هنری به بهره برداری می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *