گوران نیوز_وزیر نیرو گفت:مشکلات آبی در شهر ها و روستاهای شهرستان بیجار در طرح رفع تنش آبی قرار می گیرد

گوران نیوز_وزیر نیرو گفت:مشکلات آبی در شهر ها و روستاهای شهرستان بیجار در طرح رفع تنش آبی قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار گوران نیوز ، علی اکبر محرابیان عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار که با حضور استاندار ،نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد این شهر برگزار شد، اظهار داشت:از حضور در جمع مردم بیجار بسیار خرسندم و امیدوارم تا در راستای رفع مشکلات این منطقه اقدامات خوبی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه از دولت نهم با بیجار آشنا و نقطه به نقطه این شهرستان را میشناسم افزود: سهم و ارزش مردم بیجار بسیار بالاتر از خدمات انجام شده و میزان تخصیص‌ها است و می‌پذیریم که وزارت نیرو در ارائه خدمات به این شهرستان کم‌کاری کرده است.

وی ادامه داد:کم کاری های صورت گرفته چند بخش دارد که یک بخش از آن به دلیل طولانی شدن پروژه‌های اجرایی، اشتباهات در مطالعات و عدم پیگیری‌ها در طول سالیان گذشته که مشابه آن در نقاط مختلف کشور قابل مشاهده است.

وزیر نیرو عنوان کرد:امیدواریم با همکاری مسئولان، نمایندگان، مدیران و مردم بتوانیم بخشی از کمبودهای بیجار را جبران کنیم.

وی در ادامه به ابررسانی بخش اب شرب شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: برای بخش آب شرب شهری و روستایی بیجار برنامه نسبتاً خوبی طی ماه‌های گذشته تدوین شده و مصوبات این شورای اداری نیز باید اجرایی و اعتبارات لازم به آن حوزه‌ها اختصاص یابد.

وی تأمین آب شهرها و روستاهای شهرستان بیجار را جزو برنامه‌های اولویت‌دار وزارت نیرو دانست و اظهار کرد: در این راستا طرح‌های کوتاه مدت همچون احداث مخازن، خطوط انتقال کوتاه، حفر چاه، اصلاح تصفیه‌خانه و اجرای پروژه‌های کوچک و سریع‌الوصول به عنوان طرح‌های “رفع تنش آبی” در دستور کار قرار دارد که اعتبارات لازم به آن را نیز اختصاص می‌دهیم تا در سالیان آینده شاهد هیچ‌گونه مشکلی در این حوزه‌ها نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *