گۆڕان نیوز- معاون نظارت وبازرسی فولاد کردستان از پیشرفت سیزده درصدی پروژه فولاد در بیجار خبر داد

گۆڕان نیوز- معاون نظارت وبازرسی فولاد کردستان از پیشرفت سیزده درصدی پروژه فولاد در بیجار خبر داد.

بە گزارش گۆڕان نیوز، محمدابراهیم صبائی معاون فنی ونظارت طرح های فولاد کردستاندر گفت‌وگو با خبرنگارگۆڕان نیوز اظهار کرد: پروژه فولاد بیجار که محصول آن آهن اسفنجی است. پروژه ای چالاک، که درامدزایی وجهش اقتصادی بالایی دارد.
وی افزود: مجتمع فولاد کردستان دو پروژه فولاد را در دوشهرستان بیجار وقروه برنامه ریزی کرده و در حال اجرای آن است.
معاون فنی ونظارت طرح  افزود: این پروژه در بیجار با سیزده درصد پیشرفت فیزیکی در دیار گروس در حال اجراست وپیش بینی می‌شود با توجه به شرایط موجود در سال۱۴۰۳ با اشتغالزایی مستقیم ۵۰۰ نفری به بهره برداری برسد.
این مسئول در خصوص میزان سرمایه اولیه پروژه  گفت: این پروژه با چهارهزار میلیارد تومان سرمایه مستقیم طرح ریزی  شده ودرحال اجراست.
صبائی ادامه داد: در حال حاضر سه پیمانکار بومی استان در پروژه، با ۹۵ درصد نیرو انسانی بومی استان و بیش از ۷۰ درصد نیرو بومی شهرستان بیجار در حال فعالیت می باشند.
وی در خصوص چگونگی تامین برق و آب پروژه فولاد گفت: آب پروژه از تصفیه خانه بیجار گرفته می شود و تامین برق پروژه به عنوان مهم ترین معضل پروژه بایدمرتفع خواهدشد.
این مسئول تامین برق پروژه را مسئله مهمی خواند گفت: باتوجه به مقدار برق مورد نیاز برای تولیدآهن اسفنجی وناتوانی برق شهرستان در تامین این مقدار طرح مطالعاتی مرتفع کردن معضل برق پروژه در دست اقدام است.
صبائی خاطر نشان کرد: اکتشاف معادن در این منطقه بسیار مهم است و به دنبال پهنه اکتشافی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *