گۆڕان نیوز-معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: شورا و شهرداری سنندج بزرگترین نماد عمرانی و ویترین خدمات نظام در کردستان هستند.

گۆڕان نیوز-معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: شورا و شهرداری سنندج بزرگترین نماد عمرانی و ویترین خدمات نظام در کردستان هستند.
به گزارش گۆڕان نیوز، کیومرث حبیبی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی سنندج اظهار کرد: باید طرح شاخص ماندگار در کنار سایر وظایف شهرداری و شوراها در سنندج کلید بخورد.
وی با بیان اینکه پرداختن به اهمیت شورای شهر در این جمع زیره به کرمان بردن است، اضافه کرد: مهمترین رسالت و فلسفه وجودی شورهای اسلامی شهر انتقال حاکمیت به هسته های مردمی است.
معاون امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: هنوز تا رسیدن به جایگاه اصلی شوراهای شهر فاصله داریم و امیدواریم این مهم در این دوره تحقق پیدا کند.
حبیبی حضور فعال و منظم همراه با کارایی و اثرگذاری شوراهای اسلامی شهر در کمیسیون ها را ضروری خواند و گفت: مطالبات مطرح شده در زمینه برندسازی شهر سنندج، رفع مشکلات ترافیکی، عمران، توسعه زیرساخت های گردشگری به حق است و از تمام ظرفیت ها برای تحقق و پاسخگویی به این مطالبات استفاده خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: شورا و شهرداری سنندج بزرگترین نماد عمرانی استان کردستان هستند از این رو باید تمام توان خود را برای توسعه همه جانبه مرکز استان بکار گیرند.
معاون امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: فارغ از تفکرات سیاسی خود را موظف به همکاری با شوراها می دانیم چرا که معتقدیم شوراها به عنوان نماینده و منتخب مردم پل ارتباطی بین جامعه و دولت هستند.
حبیبی رونق سرمایه گذاری را از اولویت ها و نیازهای مهم عنوان کرد و گفت: در حوزه سرمایه گذاری نمی دانم در گذشته چه اتفاقاتی افتاده که منجر به فرار سرمایه گذاران شده، اما معتقدیم تفکر عمدی که ضد سرمایه گذاری باشد وجود ندارد و تنها مشکل در این حوزه بروکراسی های صفت و سخت اداری و عدم آشنایی به قوانین است.
وی بربرون سپاری و الکترونیکی کردن کارها در بدنه شهرداری با هدف تسهیل در خدمت رسانی به مردم و به حداقل رساندن مراجعات فیزیکی تاکید کرد و گفت: اجرای شهرداری الکترونیک در این دوره به عنوان کاری ماندگار در فعالیت شورا و شهرداری باید کلید بخورد.
توجه به پیوست اجتماعی و اقتصادی در اجرای پروژه های عمران شهری
به گفته معاون امور عمرانی استاندار کردستان، توجه به پیوست اجتماعی و اقتصادی در اجرای پروژه های عمران شهری نیاز ضروری است که در گذشته کمتر به آن توجه شده است.
حبیبی اضافه کرد: اگر پارک و فضایی در شهر طراحی می کنید باید توجیه پذیری اقتصادی داشته باشد.
وی افزود: خیلی از فضاها و پارک هایی که در سطح شهر وجود دارد، خیلی خوب طراحی شده اما توجیه اقتصادی ندارد به این موضوع باید به صورت کاربردی توجه شود.
خدمات شهری در کل شهر توزیع شود
معاون امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: خدمات شهری باید در کل شهر توزیع شود کسانی که در مناطق و حاشیه شهر زندگی می کنند هم مانند سایر شهروندان حق و حقوقی دارند که باید ادا شود.
حبیبی با بیان اینکه براساس رایزنی های صورت گرفته با مرکز قیر مازاد در استان های دیگر به استان کردستان تعلق می گیرد، گفت: سقز و سنندج به صورت ویژه در این خصوص دیده خواهد شد.
وی افزود: معتقدیم باید با برنامه ریزی مناسب شهرداری ها باید از شهر فروشی دست بکشند و درآمد پایدار ایجاد کند این مهم نیازمند بهره گیری از توان و ظرفیت علمی و دانشگاهی برای اجرای پروژه های با توجیه مناسب اقتصادی است.
وی از بازنگری طرح جامع شهر سنندج خبر داد و گفت: یک سال از عمر طرح تفصیلی شهر باقیمانده است، بازنگری این طرح باید به تحولات امروز پاسخ دهد.
معاون امور عمرانی استاندار کردستان اظهار کرد: در بازنگری طرح تفصیلی باید به صورت علمی و آکادمی تحولات آینده پیش بینی و دغدغه های مردم در آن پیاده سازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *