گۆڕان نیوز- مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه تاکید مذکور با مفهوم جهاد تبیین نیز پیوندی عمیق دارد، گفت: تولید دانش‌ بنیان با رویکرد اشتغال‌زایی، راهبرد اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، رسیدن به استقلال اقتصادی و قطع وابستگی‌های آزار دهنده در حوزه‌ اقتصاد و معیشت مردم است.

گۆڕان نیوز- مدیرکل استاندارد کردستان گفت: تولید دانش‌ بنیان با رویکرد اشتغال‌زایی، راهبرد اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، رسیدن به استقلال اقتصادی و قطع وابستگی‌های آزار دهنده در حوزه‌ اقتصاد و معیشت مردم است.

به گزارش گۆڕان نیوز، ژیلا یزدانی روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران استان که در واحد تولیدی فرآوری صنایع پتروشیمی غرب با نام تجاری آوان در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: آنچه که در نامگذاری امسال به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین قابل توجه و تامل است تاکید بر دانش بنیان بودن تولید است.

وی با اشاره به اینکه تاکید مذکور با مفهوم جهاد تبیین نیز پیوندی عمیق دارد، افزود: تولید دانش‌ بنیان با رویکرد اشتغال‌زایی، راهبرد اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، رسیدن به استقلال اقتصادی و قطع وابستگی‌های آزار دهنده در حوزه‌ اقتصاد و معیشت مردم است.

مدیرکل استاندارد کردستان ادامه داد: امیدواریم اداره کل استاندارد بتواند با بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و دارای توان تحقیقاتی بالا در راستای تدوین استانداردهای نوین برای رفع موانع تجاری‌سازی و توسعه‌ بازار محصولات شرکت های دانش بنیان و همچنین حمایت عملی از تولید محصولات این شرکت‌ها، گامی در راستای تحقق هرچه سریع‌تر منویات مقام معظم رهبری بردارد.
 

یزدانی یادآور شد: این اداره‌کل با همکاری پارک علم و فناوری استان اقدام به صدور چهار گواهینامه محصول دانش‌بنیان شامل ماشین برداشت سیب‌زمینی شرکت طراح ژاو صنعت، گاوآهن چیزل قلمی فنردار شرکت جوتیار صنعت زرین گروس، دستگاه مولد محلول ضد عفونی مولتی اکسیدان شرکت ستاره زیبای صبح روناک، خاک پران ورودی هوای موتور ماشین آلات کشاورزی و راه‌سازی شرکت آریا صنعت کمباین محور کردستان کرده است.

وی به دیگر اقدامات شاخص این اداره کل اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به نیاز استان به وجود آزمایشگاه مرجع استاندارد مطابق با ماده ۲۵ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، مجوز لازم از کارگروه استانی ماده ۲۳ قانون الحاق (۲) در خصوص توسعه فضای آزمایشگاهی اداره کل استاندارد کردستان اخذ شده است و پس از تامین اعتبار این پروژه در سایت اداری سنندج شروع خواهد شد.

مدیرکل استاندارد کردستان گفت: به منظورآشنایی هرچه بیشتر شهروندان با نشان استاندارد و با پیگیری‌های این اداره‌کل ۲ میدان با نام استاندارد در شهرستان‌های قروه و دیواندره نامگذاری شد و در سال‌های گذشته در شهرستان‌های بانه، سقز نیز میادینی به این نام نامگذاری شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *