تولید فیلم سنندج شهر خلاق موسیقی با حمایت سازمان سینمایی کشور/به احیای جشنواره فیلم ژیار کمک می کنیم

گۆڕان نیوز– شهردار سنندج خواستار حمایت سازمان سینمایی کشور برای تامین بخشی از اعتبار تولید فیلمی با موضوع«سنندج شهر خلاق موسیقی» شد.


به گزارش گۆڕان نیوز، سیدانور رشیدی در نشست معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی و سمعی، بصری با استاندار کردستان اظهار کرد: امروز در پیاده راه فردوسی سنندج شاهد برگزاری رویداد فرهنگی بسیار نابی بودیم که بخشی از توانایی و ظرفیت این شهر را در عرصه فرهنگ و هنر به نمایش گذاشت.


وی خاطرنشان کرد: هنر و فرهنگ با تار و پود زندگی مردم کردستان عجین شده و زیباترین و ناب ترین جلوه های هنر را می‌توان در این استان نظاره‌گر بود.


وی با تاکید بر اینکه کردستان صبغه بسیار تاریخی از نظر ظرفیت‌های هنری و فرهنگی دارد، تصریح کرد: کردستان در تولید فیلم و به ویژه فیلم کوتاه یکی از قطب‌های کشور محسوب می‌شود اما متاسفانه به لحاظ زیرساخت ها با مشکل مواجه هستیم.


شهردار سنندج با بیان اینکه با تاکید براینکه فیلم‌سازان جوان این استان با کسب عناوین برتر و افتخارات بزرگی را بدست آورده اند که نباید به راحتی از کنار آن گذشت، افزود: ایجاد ظرفیت ها و زیرساخت های لازم در مرکز و سایر شهرستان های استان می تواند به رشد و بالندگی هرچه بیشتر فیلمسازان جوان و خوش فکر کردستان کمک کند.


رشیدی خواستار حمایت سازمان سینمایی کشور برای تامین بخشی از اعتبارتولید فیلمی در زمینه سنندج شهر خلاق موسیقی شد و گفت: همانطور که قبلا هم قول داده ایم در حد توان در راستای احیا و برگزاری دوباره جشنواره فیلم ژیار به صورت منطقه‌ای کمک خواهیم کرد.


وی با تاکید براینکه جوانان حوزه سینمای استان نیازمند فضا برای نمایش فیلم هستند، افزود: زمینی را در پارک کوچکه ره‌ش یا پارک آشتی برای ساختمان نمایش رایگان در اختیار انجمن سینمای جوان قرار می‌دهیم و سازمان سینمایی کشور هم اعتبار ساخت آن را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *