تاکید دوباره استاندار کردستان بر کناره‌گیری مدیران ناتوان

گۆڕان نیوز- استاندار کردستان عنوان کرد: اگر مدیری احساس می‌کند نمی‌تواند خود را با شرایط تطبیق دهد و پاسخگوی مردم باشد از مسئولیت کناره‌گیری کند.
بهروز وفایی خبرنگار گۆڕان نیوز، اسماعیل زارعی‌کوشا عصر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان، حمایت بانک‌های استان را از واحدهای تولیدی استان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: مجموعه بانک‌های استان تعامل و همکاری خوبی با کارگروه دارند و در راستای رفع موانع و مشکلات کارگروه پیشگام هستند.
وی ملاک و معیار مسئولیت مدیران را توانمندی آنها دانست و تصریح کرد: گرچه بکارگیری مدیران بومی در مجموعه واحدهای تولیدی مورد نظر ماست اما توانمندی مدیران یکی از اولویت‌های مورد نظر ما در انتصابات است.
استاندارکردستان گفت: حمایت از واحدهای تولیدی و اقتصادی به رشد و توسعه استان کمک می‌کند.
وی در حالیکه چند روز پیش عنوان کرده بود، مدیری که نمی‌تواند در خدمت مردم باشد از کردستان برود، امروز بار دیگر تاکید کرد: اگر مدیری احساس می‌کند نمی‌تواند خود را با شرایط تطبیق دهد و پاسخگوی مردم باشد از مسئولیت کناره‌گیری کند.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کردستان هم سهم پرداخت تسهیلات از محل تبصره (۱۸) در راستای ایجاد اشتغال و کمک به رشد اقتصادی را هزار و ۱۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان هزار و ۴۵ میلیارد تومان به بانک‌های استان تخصیص یافته است.
محمد مشیرپناهی یادآور شد: تاکنون ۲ هزار و ۲۴۰ طرح به بانک‌های عامل معرفی شده است.
وی با اشاره به تخصیص هزار و ۱۱۴ میلیارد تومان تسهیلات به استان گفت: تاکنون۹۳ درصد تسهیلات مورد نیاز به واحدهای اقتصادی تخصیص یافته و ۶۹۰ طرح پرداخت شده است.
مشیرپناهی میزان پرداخت تسهیلات بانکی در استان را ۴،۵ درصد عنوان کرد و گفت: تاکنون ۸۱۷ طرح بالغ بر ۸۵۹ میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی شده است.
وی بیشترین پرداخت تسهیلات به طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها را مربوط به بانک کشاورزی دانست.
وی اظهار کرد: بانک صنعت و معدن ۲۶۱ میلیارد تومان به ۱۸ طرح پرداخت کرده است، بانک مسکن ۱۱۰ میلیارد تومان به ۳۴۰ طرح، بانک توسعه ۲۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۷۳ طرح، صندوق کارآفرینی ۳۴ میلیارد تومان به ۶۷۸ طرح، بانک تجارت ۶۶ میلیارد تومان به ۲۴۰ طرح و بانک ملی ۲۹۹ میلیارد تومان به ۱۵ طرح پرداخت کرده است.
مشیرپناهی اعتبارات مصوب استان را هزار و۱۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲ هزار و ۴۳۴ میلیارد به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.
وی طرح‌های دانش‌بنیان را یکی از مشکلات دانست و گفت: طرح‌های دانش بنیان باید در تسهیلات تبصره (۱۸) در اولویت قرار گیرد.
به گفته وی، هم اکنون ۳۵۰ میلیارد ریال در شرف پرداخت است، ۲۰۵ میلیارد برای بانک توسعه تعاون مصوب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *