با شرکت گاز؛ مردم کردستان نگرانی‌های برای تامین سوخت ندارند

گوران نیوز- مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: شرکت برای سالجاری صد روستا را در دست اجرا می کند که تا پایان سال جاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می شود.
به گزارش گۆران نیوز، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: توسعه خدمات شرکت گاز استان کردستان رضایت و امید به زندگی در استان را ارتقاء بخشیده است و این عملکرد مطلوب می‌تواند در زمینه تامین انرژی مستمر در صنایع بخش به رشد و توسعه استان کمک شایان باشد.
ارسلان ازهاری در دیدار با احمد فعله گری مدیر عامل شرکت استان گاز ضمن تشکر و قدردانی از عملکرد مطلوب گاز کردستان اظهار کرد: شرکت گاز استان کردستان یکی از سازمان‌های موفق در سطح استان است که در چند سال متوالی تخت‌های مناسب است. تامین انرژی با ثبات فراهم کرده و باعث می‌شود مردم استان حتی دورترین مناطق مرزی هم دغدغه‌ای برای تامین سوخت حتی در سردترین روزهای سال نداشته باشند.
وی با بیان این موضوع که زیرساخت ها و تجهیزات مناسب گازرسانی می‌توان توسعه استان را سرعت داد، گفت: در گذشته نه دور مردم با استفاده از سوخت‌های مایع و درختان جنگلی سرمای زمستان را اسپری می‌کردند و امروز با امکانات رفاهی، که بهتر است. انرژی‌های خانواده‌ها با گاز طبیعی تأمین می‌شود، علاوه بر افزایش سطح رفاه عمومی جامعه، طبیعت هم از آرامش نسبی شده و دیگر روستانشینان برای گرم کردن منازل مسکونی خود درختان جنگل را قطع نمی‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان در پایان با اشاره به این که انرژی با ثبات در روند رشد و توسعه نقش به سزایی را می‌پذیرد، می‌شود: با ظرفیت‌های مناسب انرژی در استان مسیر سرمایه‌گذاری، ساخت و افزایش واحدهای تولیدی باز و دیگر سرمایه‌گذاری شده است. دولت نباید در طرح های عمرانی مشارکت کند، نگران باشد زیرا شرایط مساعد برایشان فراهم می شود.
در ادامه این جلسه نیز احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به این که ۳۲ شهر و ۱۴۸۰ روستای از نعمت گاز طبیعی بهره مند است، گفت: این شرکت برای سالجاری ۱۰۰ روستا را برای گازدار شدن در دست اجرا دارد که تا پایان سال جاری به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می شود.

وی گفت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری صد درصد و در جمعیت روستایی ۹۸ درصد است که در مجموع ۹۸ و ۷ دهم درصد از جمعیت کل استان زیر چتر گاز طبیعی قرار دارد.

وی با فشار بر این شبکه و تاسیسات شرکت گاز استان کرد از به روزترین تجهیزات روز دنیا بیان می کند: با حجم مناسب انتقال و تغذیه در سطح استان، این شرکت قادر است تمام صنایع انرژی بر مانند صنایع فلزی و پتروشیمی را تولید کند. پوشش قرار می دهد و برای تامین انرژی با مشکلی روبرو نمی شود حتی اگر اقلیم کردستان عراق اعلام کند این امکانات وجود دارد که ارتباط و تبادل انرژی انجام شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *