گۆڕان نیوز- بیش از سه ماه است ریاست رضا رحمانی بر هیات فوتبال کردستان تمام شده و دوستداران این رشته پرطرفدار منتظر برگزاری مجمع انتخابات هستند اما خبری از انتخاب رئیس جدید نیست.

به گزارش خبرنگار گۆڕان نیوز به نقل از ایرنا، بیش از سه ماه از دوران ریاست قانونی رضا رحمانی گذشته ولی انتخابات هیات فوتبال کردستان به دلایل نامعلومی هنوز برگزار نشده است.

دوستداران، مربیان، مسئولان و فوتبالیست های استان از این بلاتکلیفی نگرانند و این قضیه در رسانه ها هم مطرح شده تا جاییکه مدتی پیش در برنامه فوتبال برتر هم راجع به آن صحبت شد.

رضا رحمانی ۲ دوره رئیس هیات فوتبال کردستان و قبل از آن هم چهار سال دبیر هیات بود اما آذر سال گذشته که ریاستش تمام شد دیگر صلاحیتش برای نامزدی هیات احراز نشد.

گزینه های انتخابات ریاست هیات فوتبال کردستان هم «بهروز کریمی» و «ایرج عباس زاده» هستند.

انتظار برای تعیین زمان دقیق انتخابات از سوی فدراسیون

راجع به این موضوع با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان کردستان صحبت کردیم که گفت: از ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۲ تاریخ اعتبار حکم ریاست هیات فوتبال رضا رحمانی پایان یافت و فرآیند برگزاری مجمع از طریق دبیر مجمع کاملا قانونی برگزار شد.

فرزاد خاکی با اشاره به اینکه از ۶ نامزد ریاست بر هیات فوتبال کردستان، ۲ نفر توانستند شرایط احراز را کسب کنند، افزود: بعد از مکاتبات قانونی و کارهای لازم، فدراسیون فوتبال ۲ اسفند ۱۴۰۲ را برای برگزاری مجمع تعیین کرد ولی بعد از یکی ۲ روز متاسفانه اعلام کردند به تاریخ دیگری موکول شده و تاریخ بعدی را هم تعیین نکردند.

وی اضافه کرد: ۲ ماه است شرایط برای برگزاری مجمع هیات فوتبال کردستان مهیاست و باید منتظر باشیم فدراسیون تاریخ انجام مجمع را اعلام کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان کردستان ادامه داد: برگزاری انتخابات باید فرآیند خودش را طی کند ولی در هر صورت وضعیت فوتبال استان ثبات ندارد و مطالبه جامعه فوتبال، پیشکسوتان، مربیان، دست اندرکاران و باشگاه های ورزشی این است که انتخابات هیات توسط فدراسیون فوتبال به عنوان رییس مجمع، تعیین تکلیف شود.

دلیل قانع کننده‌ای برای تاخیر در انتخابات هیات فوتبال کردستان از جانب فدراسیون وجود ندارد

خاکی یادآور شد: اگر این وضعیت زمان زیادی طول بکشد و وقت قانونی آن سپری شود باید ابلاغ فراخوان مجدد شود؛ ضمن اینکه هیچگونه دلیل قانع کننده‌ای برای این قضیه از سوی فدراسیون وجود ندارد.

وی به این اشاره کرد که آیین نامه فدراسیون فوتبال با فدراسیون های دیگر تفاوت دارد و این قضیه مشکلاتی را برای ادارات کل ورزش و جوانان در کشور ایجاد کرده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: جامعه ورزشی و اهالی فوتبال هم اداره کل و ما را می‌شناسند و از ما توقع و انتظار دارند این وضعیت زودتر سروسامان یابد.

خاکی گفت: جامعه فوتبال سرمایه های انسانی و صاحب جایگاه اجتماعی و تاثیر گذار هستند و دلسوختگان این رشته انتظار دارند هیات فوتبال استان سریعتر تعیین تکلیف شود، چراکه این وضعیت ضربه زیادی به فوتبال استان می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *