گۆڕان نیوز- رییس بیمارستان امام حسین (ع)بیجار با اشاره به احداث بخش شیمی درمانی برای بیماران سرطانی، اظهار کرد:جذب خیرین سلامت و کمک به توسعه و رفع نیازهای بیمارستان بیجار اهمیت زیادی دارد.

سمیه رمضان نیا خبرنگار گۆڕان نیوز ،دکتر جواد کمیجانی در گفت‌وگو با گۆڕان نیوز اظهار کرد: بیمارستان بیجار با مشکلات زیادی مواجه است و لازم است در راستای رفع مشکلات این بیمارستان با جذب خیرین سلامت تلاش کنیم.

وی افزود: بیمارستان بیجار در سال ۸۴ در ۴۴هزار متر مربع این بیمارستان ساخته شد و در سال ۸۶ به بهره برداری رسید.

دکتر کمیجانی عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان بیجار در ۱۰ بخش فعال است و بسیاری از خدمات به مراجعین از جمله اورژانس،تصویر برداری ،ازمایشکاه و… در این بیمارستان شبانه روزی است.

رئیس بیمارستان بیجار به پروژه های در حال اجرا در این بیمارستان اشاره کرد و گفت:پروژه دوم اورژانس بیجار در زمینی به مساحت ۳۰۰متر در حال ساخت است و ای سی یو جدید در هشت تخت در حال ساخت است که با تجهیزات خریداری شده انتظار می رود تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

وی همچنین از انتقال سی تی اسکن به فضای داخلی بیمارستان خبر داد و ابراز داشت: در بخش سی تی اسکن برخی از بیماران شکایت داشتند برای انتقال بیماران از فضای باز به قسمت سی تی اسکن که در همین راستا ساختمان جدیدی در حال تکمیل است و به زودی به این مکان منتقل می شود.

رئیس بیمارستان بیجار تاکید کرد:همچنین در راستای درمانگاه ساماندهی می‌شود و دستگاه نوبت دهی قرار می دهیم و نوبت‌های اینترنتی افزایش می یابد
ارتقای سلامت بالینی و غیر بالینی از اهداف مهم ما است که به دنبال افزایش آن هستیم

وی جلب رضایت مردم را مهم دانست و گفت: تلاش داریم تا با ارائه خدمات مطلوب رضایت مندی مردم دیار گروس را کسب کنیم و در راستای ساماندهی فضای سبز اقداماتی در دستور کار قرار دارد و همزمان با روز درختکاری در اسفند ماه فضای سبز بیمارستان بیجار نیز ساماندهی می شود.

وی اعلام کرد: خوشبختانه تلاش خوبی در راستای جذب پزشک صورت گرفته و پزشکان جدیدی به مجموعه درمان بیجار اضافه شده است .

کمیجانی اضافه کرد:پزشکان جدیدی که وارد علم پزشکی در شهرستان شده اند و افراد با توان بالا و دانش به روز آماده خدمت به مردم بیجار در شیفت بعد از ظهر در درمانگاه تخصصی بیمارستان بیجار هستند.

وی ادامه داد: تمام هدف ما در مجموعه درمان این است که با مردم ارتباط بیشتری بگیریم و تلاش کنیم تا مشکلات مردم را برطرف کنیم.

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بیجار به لزوم ارائه اموزش در راستای ارتقای سطح سلامت تاکید کرد و ابراز داشت: ارتقای سطح خدمات ارایه شده و اموزش سلامت از اهمیت زیادی برخوردار است و روتین های سلامت را به مردم باید اموزش دهیم.

وی تاکید کرد: در همین راستا تهیه کلیپ و فیلم های اموزشی توسط پزشکان متخصص بالاخص در بحث پیشگیری از بیماری سرطان انجام می شود.
کمیجانی در ادامه بر لزوم جذب خیرین سلامت تاکید کرد و بیان داشت: بودجه ای که از استان در راستای تجهیز بیمارستان اختصاص می یابد کفاف نیاز های ما را نمی دهد و ما امیدواریم از کار های خیرین استفاده کنیم تا بتوانیم نیاز های بیمارستان را برطرف کنیم.

وی اذعان داشت : خوشبختانه در سال ۱۴۰۲یک میلیارد و سیصد میلیون تومان توسط خیرین به بیمارستان بیجار اختصاص یافته از این میزان یک میلیارد و دویست میلیون تومان مربوط به خانواده ای بود که به تازگی یکی از عزیزان خود را از دست داده بودند و در سال ۱۴۰۱ نیز مبلغ ۴۰۰میلیون تومان به مجموعه درمان کمک شد و ما امیدواریم این روند در سال های اینکه افزایش پیدا کند تا سطح ارائه خدمات سلامت به مردم افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه نیاز های بیمارستان بیجار شناسایی شده است عنوان کرد: حمایت و کمک‌های خیرین می تواند به توسعه تجهیزات پزشکی در بیمارستان بیجار کمک کند.

کمیحانی اعلام کرد: سعی داریم جلساتی با خیرین شهرستان برگزار کنیم و نیاز های بیمارستان را به خیرین و نیکوکاران حوزه سلامت در شهرستان بیجار معرفی کنیم و اگر مایل باشند در این زمینه کمک بکنند در غیر این صورت اطمینان به افراد داده می شود تا نظر خیرین اعمال خواهد شد.

وی بر لزوم معرفی کمک های که تا کنون توسط خیرین در بیمارستان بیجار انجام شده است تاکید کرد و گفت: معرفی خدمات انجام شده اهمیت زیادی دارد و لازم است کمک‌های که تا کنون انجام شده برای مردم بیان شود تا عموم مردم بدانند کمک خیرین نیک اندیش در چه راهی صرف شده است.

وی در ادامه گفت: در تلاش هستیم تا بخش شیمی درمانی برای بیماران سرطانی در بیجار ایجاد کنیم و تخت هایی به این مهم اختصاص دهیم تا با این اقدام گامی کوچک در راه رفع کاهش مشکلات مردم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *