گۆڕان نیوز- رئیس ثبت احوال شهرستان بیجار گفت: طبق آخرین آمار ۹ماهه ثبت ازدواج در شهرستان بیجار، ۶/۵درصدی رشد ازدواج نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

سیدمحمدصابر سبحانی/ خبرنگار گۆڕان نیوز، نادر بخشیان اظهار داشت: خوشبختانه آمار زاد ولد در شهرستان روندی صعودی دارد و تعداد ولادت ثبت شده در ۹ماهه امسال، ۷۱۷مورد بوده که از این تعداد هفت مورد ۲قلوزایی است.

وی افزود: پدیده ازدواج خوشبختانه در میان جوانان روبه ‌رشد است و ۴۱۳مورد ازدواج از ابتدای امسال تا کنون به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۵/۶ درصد رشد داشته و میانگین سن ازدواج در مردان ۲۸سال و در زنان ۲۴سال است.

رئیس ثبت احوال بیجار در خصوص نام‌های انتخاب شده برای نوزادان، اظهارکرد: در میان پسران ایهان، امیرعلی، علی، شاهان و محمد و در دختران ماهلین، زهرا، نورا، آوین و رها بالاترین اسامی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: پدیده اجتماعی طلاق هم متاسفانه امسال بانرخ رشد ۴/۵درصدی همراه بوده و از ابتدای سال تاکنون ۱۶۴ طلاق به ثبت رسیده و میانگین سن طلاق برای مردان ۳۷سال و در میان بانوان ۳۲سال بوده است.

بخشیان در ادامه افزود: آمار فوت‌ شدگان نیز متاسفانه در همین مدت روندی افزایشی داشته و از ابتدای امسال ۴۰۲مورد فوت در سیستم ثبت احوال ثبت شده در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۳۹۰نفر بوده است.

وی توضیح‌داد: میانگین سن فوت شدگان مرد ۶۴ سال و فوت شدگان زن ۷۰ سال است. رئیس ثبت‌احوال شهرستان بیجار با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۷۰۰کارت ملی هوشمند و ۱۴۵۰ شناسنامه تعویضی و المثنی به همشهریان بیجاری تحویل داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *