گوران نیوز- وزیر جهاد کشاورزی که همراه رئیس جمهور و هیات دولت به کردستان سفر کرده است، اعلام کرد: بخشی از طرح‌های شبکه فرعی آبیاری و زه‌کشی غرب و شمال غرب کشور که به وزارت جهاد کشاورزی مرتبط است تا پایان کار این دولت به طور کامل و ۱۰۰ درصدی تکمیل خواهد شد.

به گزارش گوران نیوز، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی که در جریان دومین سفر استانی رییس جمهوری به استان کردستان رفته است، روز جمعه پس از ورود به مریوان و حضور در گلزار شهدا، از پایاب سد گاران در این شهرستان دیدن کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این برنامه اظهار کرد: اعتبار اجرای پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زه‌کشی غرب و شمال غرب کشور تامین است.وی ادامه داد: این پروژه مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هفته گذشته توسط معظم له تامین شده است.

نیکبخت افزود: در این پروژه بخشی که به وزارت جهاد کشاورزی مرتبط است تا پایان دور اول فعالیت دولت به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل خواهد شد و پیگیر اجرای آن خواهیم بود.وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با تکمیل این پروژه در کردستان، حدود ۱۳۵ هزار تن افزایش محصول کشاورزی خواهیم داشت، گفت: افزون بر این پروژه، سامانه نوین آبیاری هم در سطح کشتزارها اجرا شده است و امیدواریم با این کار افزایش بهره‌وری در واحد سطح رقم بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *