گۆڕان نیوز- مدیرمخابرات منطقه کردستان گفت: در نیمه نخست امسال برای اجرای پروژه‌های مخابراتی در شهرستان مریوان، ۶۹۱ میلیارد و۴۶۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، آزاد حکمت روز شنبه در جمع خبرنگاران سنندج اظهار کرد: با این میزان سرمایه‌گذاری، ۳۰ پروژه مخابراتی با هدف ارتقا و توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سطح کیفی و کمی سرویس‌های مخابراتی در مریوان اجرا شد و هم‌اکنون شاهد بهبود عملکرد سرویس‌ها و خدمات قابل ارائه به مشتریان به میزان قابل توجه‌ای هستیم.

وی افزود: از مجموع پروژه‌های اعلام شده، ۱۵ مورد آن مربوط به ارتقا و راه‌اندازی تکنولوژی نسل چهارم تلفن همراه در سایت‌های تازه آباد، جهاد کشاورزی، جوجه سازی، دارسیران، بهارستان، شهرک‌های زاگرس و صنعتی، فرمانداری، نسا، کلانتری ۱۱، تی سی آی، مسجد معراج، مهمانسرای مخابرات، موسک ۲ و میدان بیسارانی با اعتباری افزون بر ۵۲۵ میلیارد ریال است.

مدیرمخابرات منطقه کردستان ادامه داد: نصب و راه اندازی ۲سایت جدید موبایل با تکنولوژی ۴G در روستاهای تازه آباد صوفی بله و گوگجه از توابع شهرستان مریوان با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات مخابراتی در حوزه شبکه ارتباطات سیار است.

وی گفت: برای نصب تجهیزات CWDM به منظور ارتقا زیرساخت‌های انتقال، در مراکز قامیشله، ژان، باقرآباد، زنوری، تازه‌آباد صوفی بله، ژان و پیله، هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

به گفته وی همچنین در روستای رشه ده و مرزباشماق مرکز جدید تلفن با سرمایه گذاری ۹۵ میلیارد ریال ایجاد و به بهره برداری رسیده است.

حکمت با اشاره به اجرای عملیات فنی در حوزه توسعه و مرکز جدید سرویس ADSL اضافه کرد: این اقدامات در قالب چهار پروژه در کافو دارسیران مریوان، مجتمع ژینا نوش روژ هه لات، باشماق و هانه شیخان با اعتبار۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اجرا شده است.

وی با اشاره به دیگر پروژه های در دست اقدام در نقاط شهری و روستایی شهرستان مریوان، اعلام کرد: با تحقق و عملیاتی شدن این پروژه ها در حوزه های مختلف مخابراتی، شرایط ارتقا و توسعه زیرساختها و سطح کیفی سرویس های قابل ارائه به مشتریان بیش از پیش تامین خواهد شد.

توسعه ۳۲ پورت ADSLدر بانه

مدیرمخابرات منطقه کردستان در ادامه اظهار کرد: همچنین در راستای ارائه خدمات و واگذاری سریع‌تر سرویس اینترنت پرسرعت مخابرات، ۳۲ پورت ADSL در مرکز خوری آباد از توابع شهرستان بانه توسعه و ظرفیت سازی شد.

وی با بیان اینکه در این مرکز تا کنون ۹۲ پورت ADSL به مشتریان واگذار شده است، افزود: با انجام این پروژه و ظرفیت سازی ۳۲ پورت جدید امکان ارائه ۳۶ پورت به متقاضیان جدید فراهم شده است.

حکمت ادامه داد: با در نظر گرفتن نیازهای مردم و مشتریان ساکن در محدوده این مرکز، برنامه توسعه، ارتقا و ظرفیت سازی سرویس‌های مخابراتی تدوین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *