گۆڕان نیوز- آیین اهدای ۵۵۴ فقره جهیزیه به زوج‌های زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان روز سه‌شنبه در سنندج برگزار شد.

گۆڕان نیوز- آیین اهدای ۵۵۴ فقره جهیزیه به زوج‌های زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان روز سه‌شنبه در سنندج برگزار شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در این آیین اظهار کرد: این نهاد حمایتی در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی بر توانمندسازی نیازمندان، سه مقوله رفع نیازهای معیشتی، پیشگیری (قطع زنجیره فقر) و توانمندسازی را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در مقوله اول، کمیته امداد امام(ره)، نیازهای معیشتی، اجتماعی و اقتصادی نیازمندان و مددجویان زیرپوشش را احصا و اولویت بندی کرده و بر اساس منابع در اختیار، آن را رفع می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان ادامه داد: در مقوله پیشگیری نیز این نهاد تلاس می کند با حمایت از فرزندان مددجویان از ابتدای تولد تا زمان اتمام تحصیل و اشتغال، این زنجیره فقر را قطع کند.

وی اضافه کرد: در مقوله توانمندسازی، مسکن و اشتغال نیز این نهاد ۳۵ برنامه و ۹۴ فعالیت را انجام می‌دهد که یکی از برنامه‌های ۳۵ گانه، کمک به ترویج سنت حسنه ازدواج است و کمیته امداد استان در این زمینه بسیار خوب ورود کرده است.

طوسی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و ۵۰۰ فقره جهیزیه به زوج‌های زیرپوشش این نهاد در استان پرداخت شد و آمار پشت نوبتی‌ تا پایان سال در این حوزه به صفر رسید، گفت: در حال حاضر هیچ عروس و داماد پشت نوبتی برای دریافت جهیزیه در استان نداریم.

وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری ۵۵۴ فقره جهیزیه برای زوج‌های جوان زیرپوشش تامین شده است که امروز بصورت همزمان در سراسر استان تقدیم آنان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اظهار کرد: همچنین امروز علاوه بر اهدای جهیزیه و براساس نیازسنجی‌هایی که انجام شده است، هزار و۲۴۰ قلم کالای اساسی در میان نیازمندان و مددجویان توزیع می‌شود.

اهدای ۵۴ مورد اقلام اشتغال به زنان سرپرست خانوار

وی در ادامه به طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال غیر تحت پوشش نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح از طریق پرداخت تسهیلات بلاعوض با سرانه ۳۰ میلیون تومان به راه اندازی و ایجاد طرح اشتغال خرد خانگی برای زنان سرپرست خانوار شناسایی شده کمک خواهد شد.

طوسی اضافه کرد: سهمیه استان در راستای اجرای این طرح ۵۱۰ نفر است که این تعداد از طریق مراکز نیکوکاری تحت نظارت این نهاد در شهرستانهای تابعه شناسایی شده‌اند و امروز در این آیین اقلام اشتغال و خودکفایی به ۵۴ نفر از این تعداد در سنندج اهدا خواهد شد تا روند اشتغال و خودکفایی این بانوان آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *