گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سطح گلخانه‌های استان تا پایان سال به بیش از ۵۳ هکتار افزایش می‌یابد.

گۆڕان نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سطح گلخانه‌های استان تا پایان سال به بیش از ۵۳ هکتار افزایش می‌یابد.

به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری در دومین جلسه ستاد گلخانه های استان کردستان در سنندج، با اشاره به آغاز نهضت احداث گلخانه در استان، اظهار کرد: در یک سال و نیم اخیر فعالیت در حوزه ایجاد گلخانه به نسبت سال های گذشته رشد چشمگیری پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سطح گلخانه های استان ۳۷ هکتار است، افزود: تا پایان سال جاری تلاش می شود این میزان سطح به بیش از ۵۳ هکتار افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه سالانه افزون بر هفت هزار تن محصول در گلخانه های استان تولید می شود، اضافه کرد: یکی از اهداف توسعه ای در سازمان جهاد کشاورزی استان، توسعه واحدهای گلخانه است.

اسکندری یادآور شد: ۴۳ طرح در حوزه گلخانه به مساحت ۲۲ هکتار هم اکنون در دست اجرا است و امید می رود تعداد زیادی از این طرح ها تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: همانگونه که امنیت غذایی مهم است امنیت منابع آبی هم حائز اهمیت است و این مهم با احداث گلخانه ها محقق خواهد شد.رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: صرفه جویی در مصرف آب، افزایش تولید و انتقال محصولات جالیزی به گلخانه از مهمترین اهداف احداث گلخانه است که آن را دنبال می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *