گۆڕان نیوز - شهردار سنندج فعال شدن پروژه بلوار اسلام آباد بعد از وقفه‌ای هفت ساله به همت شهرداری و شورای فعلی گفت: با هدف توسعه همه جانبه شهر سنندج چند هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری هم تعریف شده است.

گۆڕان نیوز – شهردار سنندج فعال شدن پروژه بلوار اسلام آباد بعد از وقفه‌ای هفت ساله به همت شهرداری و شورای فعلی گفت: با هدف توسعه همه جانبه شهر سنندج چند هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری هم تعریف شده است.

به گزارش گۆڕان نیوز سیدانور رشدی در جریان بازدید استاندار، معاون امور عمرانی استاندار و فرماندار سنندج از دو پروژه بزرگ عمران شهری در ضلع شمالی شهر سنندج اظهار کرد: این دو پروژه در محدوده کمتر توسعه یافته شهر سنندج قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه بلوار اسلام آباد ۱۴ سال پیش شروع و بعد از وقفه‌ای هفت ساله به همت شهرداری و شورای دور ششم و با همراهی مجموعه معاونت عمرانی استانداری فعال شده و در حال حاضر پیمانکار مشغول کار است.

رشیدی گفت: تمام تلاش مدیریت شهری اجرا و بهره‌برداری از پروژه بلوار اسلام آباد به طول ۴ کیلومتر است که امیدواریم با رفع معارض و تسریع در عملیات اجرا، شاهد بهره‌برداری این پروژه تا پایان امسال باشیم.

وی عنوان کرد: اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک و ارزش افزوده در این محدوده شهر دارد.

شهردار سنندج توزیع عادلانه خدمات شهری را از اولویت‌های مهم مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: در همین راستا با اولویت‌بندی نیازهای شهر پروژه‌های عمران شهری تعریف شده و در حال اجرا است.

به گفته وی، با هدف توسعه همه جانبه شهر سنندج چند هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری هم تعریف شده است.

وی در ادامه به پروژه پارک ۴ هکتاری اسلام آباد(تقتقان) سنندج هم اشاره کرد و گفت: این پارک تفریحی ورزشی شامل پارکینگ، زمین فوتبال، زمین والیبال، مسیردوچرخه سواری، ست‌ بازی کودکان، نشیمن‌گاه خانواده و پیاده‌راه است.

شهردار سنندج گفت: تمام تلاش ما اجرای کامل این پروژه تا پایان سال‌جاری است چرا که اجرای این پروژه‌های رفاهی تفریحی در مناطق کم‌برخوردار نقش مهمی در ارتقای رضایتمندی شهروندان و امیدآفرینی در جامعه دارد.

وی تصریح کرد: توسعه فضای سبز و ایجاد پارک‌های بزرگ مقیاس برای بهره‌مندی شهروندان در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار سنندج اضافه کرد: دیدگاه اعضای شورای شهر سنندج ایجاد و توسعه فضاهای سبز با تاکید بر ثروت‌آفرینی و سرمایه‌گذاری است.

وی اضافه کرد: دیدگاه سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و ایجاد درآمد پایدار در احداث فضای سبز و پارک‌ها در مدیریت شهری سنندج مورد توجه است و توسعه فضای سبز در نواحی منفصل شهری با نگاه تحقق عدالت‌محور کردن خدمات در مدیریت شهری برنامه‌ریزی شده است.

وی اضافه کرد: پارک چهار هکتاری اسلام آباد تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک هسته مرکزی و بار گردشگری و تفریحی  آبیدر دارد.

*پرداخت مطالبات شهرداری از راه و شهرسازی کردستان سنندج را متحول می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: شهرداری بیش از ۲۰ هکتار زمین مسکونی از راه و شهرسازی طلب دارد اگر حتی ۵۰ درصد آن هم واگذار شود، تحول جدی در فضای شهری ایجاد خواهد شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، فرهاد میمنت‌آبادی شنبه‌شب در نشست استاندار کردستان با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج که با حضور فرماندار برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم نگاهی ویژه‌ای به حوزه عمران شهری و توسعه صورت گرفته که شهر سنندج خارج از این موضوع نیست.

وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر شاهد تحول جدی در بخش عمران کشوری هستیم که این روند هرچه جلو می‌رود سرعت بیشتری به خود می‌گیرد، گفت: اقدامات بالغانه در سطح استان در حال انجام است که منجر به توسعه زیرساخت‌ها شده و فرصت بزرگی برای رونق بخش‌های مختلف را فراهم کرده است.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات و جلسات شورای دور ششم سنندج، گفت: از زمان شروع به فعالیت شورای شهر سنندج تاکنون ۱۷۳ جلسه رسمی و ۹۳۰ جلسه کمیسیون ها برگزار شده است.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر سنندج، کاری که در این دوره انجام شد تشکیل کمیسیون حاشیه شهر بود چرا که معتقدیم بخش زیادی از مشکلات سنندج مربوط به حاشیه شهر بوده و باید با حساسیت خاص مسائل حاشیه شهر دنبال شود.

میمنت‌آبادی افزود: روزانه هر کدام از اعضای شورای شهر سنندج به طور متوسط ۷۰ تا ۱۰۰ نفر ارباب رجوع دارند که بر خلاف سایر دستگاه‌ها، تخصصی نیستند بلکه از اقشار مختلف به ما مراجعه می‌کنند.

کمبود مراکز آموزشی

وی در ادامه به کمبود مراکز خدمات رسانی اشاره کرده و گفت: اکثر قریب به اتفاق پروژه‌های مسکن مهر تحویل شهرداری نشده و سرانه خدماتی در آنها رعایت نشده و در برخی از مناطق مدرسه و مراکز آموزشی وجود ندارد و ساکنین این مناطق با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند  باید در اجرای پروژه نهضت ملی به نحوی عمل شود که اشتباهات و مشکلات طرح مسکن مهر تکرار نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به اینکه پروانه ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی با ۳۰ درصد تخفیف صادر شده است، گفت: این موضوع کمک خوبی به شهروندان بوده و شهرداری در این راستا آماده هر نوع حمایت از نهضت ملی مسکن است.

وی گفت: شهرداری بیش از ۲۰ هکتار زمین مسکونی از راه و شهرسازی طلب دارد اگر حتی ۵۰ درصد آن هم واگذار شود، تحول جدی در فضای شهری ایجاد خواهد شد.

وی خواستار ساماندهی وضعیت سایت اداری سنندج شد و اضافه کرد: بخشی از نقاط طلایی شهر که می‌تواند بار ترافیکی را به صورت جدی کاهش دهد و مسیر توسعه را فراهم سازد در اختیار اوقاف است و این نیاز به همراهی آنها دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به برنامه الحاق ۵۰۰ هکتار به شهر سنندج بر ضرورت حضور نمایندگانی از شورای شهر در جلسات تصمیم‌گیری برای اجرای این برنامه تاکید کرد.

کوتاهی شرکت برق کردستان در ارائه روشنایی پارک‌ها

وی در ادامه از عدم همکاری شرکت برق استان انتقاد کرد و گفت: ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه فضای سبز شهری برعهده شهرداری است و تامین روشنایی پارک‌ها و فضای سبز نیز وظیفه شرکت برق است و متاسفانه در خصوص ارائه روشنایی مناسب به پارک‌های سطح شهر کوتاهی می‌کند و این مهم سبب نگرانی شهروندان سنندجی شده و جزو مطالبات آنهاست

میمنت آبادی خواستار تشکیل ستاد ساماندهی سگ‌های بلاصاحب و پای کار آوردن تمام دستگاه‌های مرتبط در این حوزه شد و اضافه کرد: سگ‌های بلاصاحب زندگی را از شهروندان مختل کرده است لذا دستگاه‌های مختلفی در این حوزه وظیفه دارند و باید ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی به وسیله وانت سگ‌های بلاصاحب را از روستاها و شهرهای اطراف به سنندج می‌آورند و رها می‌کنند که ضروری است با این افراد برخورد شود.

ورود جدی شهرداری سنندج به حوزه سرمایه گذاری

رییس شورای اسلامی شهر سنندج اضافه کرد: به واسطه همدلی و همراهی فرماندار سنندج و اعضای شورا و شهرداری طی ۲ سال گذشته توانستیم مشکلات ۱۰ تا ۲۵ ساله ۷ تعاونی مسکن که بالای ۲۰ هزار خانوار بودند را حل کنیم.

سیف الله رضایی نایب رییس شورای اسلامی شهر سنندج هم در این نشست اظهار کرد: باتوجه به تپوگرافی خاص شهر و البته کم لطفی مسئولین در گذشته سنندج انگونه که باید و شاید توسعه نیافته به حق خود نرسیده است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و بیکاری در این شهر زیاد و مردم را به شدت آزار می دهد، تصریح کرد: حرکت به سمت و سوی توسعه سرمایه گذاری راه حل رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال در مرکز استان است.

وی عنوان کرد: همه باید در راستای جذب سرمایه گذار تلاش و از تمام توان و ظرفیت هایی که وجود دارد در این حوزه بهره گرفت.

وی اضافه کرد: شهرداری سنندج در حوزه سرمایه گذاری به صورت جد ورود پیدا کرده که توسعه و تقویت این مهم نیازمند همراهی سایر دستگاه هاست.

ضرورت تدوین طرح تفصیلی شهر سنندج

بهروز ابراهیم آبادی دیگر عضو شورای شهر سنندج هم در این نشست موضوع آلایندگی زیست محیطی شرکت پتروشیمی را یکی از مطالبات جدی مردم شهر سنندج از شورای شهر بیان کرد و گفت: جانمایی پتروشیمی در سنندج اشتباه بوده و به دلیل شرایط جغرافیایی و توپوگرافی کاسه مانند این شهر شاهد افزایش آلودگی زیست محیطی این واحد صنعتی هستیم.

وی اضافه کرد: واحد صنعتی پتروشیمی باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی برای مردم شده و مریضی‌های ریوی را در بین شهروندان افزایش داده است.

وی با تاکید براینکه این واحد صنعتی نفعی برای مردم به جز زیان ندارد، گفت: در حالی مردم باید از آلودگی های زیست محیطی این واحد دچار آیب شوند که حتی حساب‌ها و گردش مالی خود را در استان‌های دیگر انجام می دهد و ارزش افزوده فروش آن نیز نصیب استان‌های دیگر می‌شود.

وی در ادامه نبود طرح تفصیلی بروز با توجه به وضعیت فعلی و جمعیت شهر سنندج را متذکر شد و گفت: جمعیت شهر نسبت به گذشته زیاد شده به دلیل کمبود زمین باید مشکل مسکن را در قالب افزایش تعداد طبقات حل کرد.

وی عنوان کرد: طرح تفصیلی شهر هرچه زودتر بروز رسانی شود و در الحاق اراضی به شهر نیز اعضای شورای شهر در جریان قرار گیرند.

وفا اصلانی دیگر عضو شورای شهر سنندج، با بیان اینکه حوزه عمرانی شهرداری شهر سنندج فعالیت زیادی کرده اند اما در حوزه اقدامات فرهنگی نیاز به کار داریم، گفت: در اجرای پروژه های عمرانی داشتن پیوست های فرهنگی ضروری است.

فرزاد زارعی دیگر عضو شورای شهر سنندج اظهار کرد: همدلی بسیار خوبی در بین مجموعه استانداری و فرمانداری وجود دارد و همین موضوع زمینه را برای سهولت در ارتباطات و تعامل بین شورا و مسئولان ارشد استان و شهرستان فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: در سفر رییس جمهور به استان یک سری دستورات ویژه از سوی وزیر کشور به عنوان معین شهر سنندج داده شده که انتظار عملیاتی شدن آن را داریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز مردم ذهنیت دارند که هر زمین بایر مالک ندارد ، گفت: این موضوع معضلاتی پیش می آورد و به نوعی بازتاب های اجتماعی دارد.

وی خواستار تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و اختصاص سهم ویژه در این خصوص به شهرداری شد.

عزت رضایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر سنندج هم در این جلسه حضور مسئولان ارشد استان در شورا را موجب دلگرمی هرچه بیشتر اعضای این پارلمان مردمی دانست و گفت: بودجه شهرداری محدود و گاهی تحقق کامل آن ممکن نمی شود از این رو نیاز به اعتبارات و نگاه ویژه اعتباری دارد.

وی عنوان کرد: شبکه فاضلاب شهر سنندج مشکل دارد نیاز به تمهیدات لازم در این حوزه داریم.

وی افزود: مناطق منفصل شهری ننله و نایسر بیش از توان شهرداری نیاز به کار دارند در بحث بهداشت و زیرساخت های آموزشی نیاز به نگاه ویژه دارند.

سالار علی ویسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر سنندج هم در این جلسه اظهارکرد: در حوزه ورزش و توسعه ای بخش نیاز به کار جدی در سطح شهر هستیم و امیدواریم در انتخاب مدیرکل ورزش و جوانان کردستان از ظرفیت افراد توانمند و بومی استان استفاده شود.

رفع مشکلات نواحی منفصل شهری در سنندج؛ نیازمند اعتبارات ملی

فرماندار سنندج گفت: با وجود اقدامات خوبی که شهرداری در برخی نواحی منفصل شهری مانند نایسر، ننله و غیره انجام داده مشکلات در این مناطق بسیار وسیع و رفع آن نیازمند اعتبارات و نگاه ملی دارد.

 حسن عسکری اظهار کرد: تعامل و همکاری خوبی بین اعضای شورا و هیات تطبیق وجود دارد و همین همدلی موجب شده که روند رفع مشکلات برخی تعاونی‌های مسکن در سطح شهر تسهیل و تسریع شود.

وی اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات و اختلافات قبل از افتتاح پروژه سرمایه‌گذاری سنه‌سنتر که در حال حاضر پیشرفت ۸۰ تا ۸۵ درصدی دارد کمیته‌ای متشکل از نماینده فرمانداری، شهرداری، سرمایه‌گذار، نظام مهندسی و سایر ادارات مرتبط تشکیل شده است.

فرماندار سنندج همچنین به مشکلات موجود در شهرک‌های طریقت و امام رضا و دول سیدحسین گریزی زد و گفت: این مشکلات حاصل عدم نظارت بر ساخت و سازها در سطح شهر بوده است.

به گفته وی، ساخت و سازهای غیرمجاز در این نقاط موجب شده که سازه‌هایی بالا برود که حداقل‌های ایمنی را ندارند.

عسکری بر نظارت بیشتر و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید کرد و گفت: کم‌کاری در این حوزه موجب شکل‌گیری و توسعه مناطق همچون دول سیدحسین و شهرک‌های جدید در مرکز استان می‌شود.

طلب ۲۰ هکتاری زمین مسکونی شهرداری سنندج از راه و شهرسازی کردستان باید پرداخت شود

معاون امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر سنندج نیاز به بروزرسانی دارد، گفت: به عنوان معاونت امور عمرانی استانداری حافظ منافع شهر و شهروندان هستیم و معتقدیم باید حق و حقوق شهرداری در مورد ۲۰ هکتار اراضی که از اداره کل راه و شهرسازی طلب دارند‌ به طور کامل پرداخت شود.

کیومرث حبیبی در نشست استاندار کردستان اظهار کرد: اکنون کردستان و خاصتا شهر سنندج به همت شورا و شهرداری به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در سطح استان فعال است.

حبیبی خاطرنشان کرد: پروژه‌های کوچک‌مقیاس امروز جای خود را به پروژه‌های بزرگ مقیاس در سطح شهر سنندج داده که نتیجه تعامل خوب شورای شهر و شهرداری سنندج با معاونت عمرانی استانداری است.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان افزود: ۴۲۲ پرونده حوزه شهر سنندج در ۱۶ جلسه کمیسیون ماده ۵ مورد رسیدگی قرار گرفته است.

حبیبی با تاکید براینکه طرح تفصیلی شهر سنندج نیاز به بروزرسانی دارد، عنوان کرد: عمر مفید طرح تفصیلی شهر سنندج تمام شده و برای انجام طرح جامع شهری سنندج ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: به عنوان معاونت امور عمرانی استانداری حافظ منافع شهر و شهروندان هستیم و معتقدیم باید حق و حقوق شهرداری در مورد ۲۰ هکتار اراضی که از اداره کل راه و شهرسازی طلب دارند‌ به طور کامل پرداخت شود.

وی گفت: علی‌رغم فشاری که در زمینه کمبود زمین داریم، بر پرداخت حق و حقوق شهرداری سنندج در الحاق‌های بعدی تاکید کرده‌ایم.

حبیبی اضافه کرد: افتتاح شهربازی روباز سنندج نماد عینی تعامل معاونت عمرانی و فرمانداری سنندج با شهرداری سنندج است این تعامل باید بیش از پیش توسعه یابد.

وی خاطرنشان کرد: در قالب مصوبات سفر رئیس جمهور به کردستان، ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان آن تاکنون جذب شده است.

وی اضافه کرد: این اعتبار باید ظرف سه سال به استان تزریق شود و قطعا تحقق کامل آن تحول جدی در حوزه توسعه و عمران کردستان ایجاد خواهد کرد.

عملکرد موفق شهرداری سنندج در برگزاری برنامه‌های فرهنگی

استاندار کردستان گفت: اگر امروز در شهر سنندج توفیقی وجود دارد و ۶۰ درصد شهر درگیر کار عمرانی است نتیجه وفاق و همدلی است که بین اعضای شورا و شهردار است.

اسماعیل زارعی‌کوشا در نشست با اعضای شورای شهر و شهردار سنندج که با حضور معاون امور عمرانی و فرماندار سنندج برگزار شد، برای استمرار برگزاری این جلسات اعلام آمادگی کرد و گفت: به دلیل اینکه سنندج شهری پرجمعیت، مرکز استان کردستان و به عنوان مرکز منطقه کردی کشور مشهور است لذا می‌طلبد بیش از این به این شهر رسید و مدیریت شهری به معنای واقعی باید به شورا واگذار شود.

وی گفت: از آنجایی که انسجام و همگرایی و برادری در مجموعه شورای شهر سنندج وجود دارد و اگر شورا نزدیک به استانداردهای قانون اساسی است، تمام خدمات حوزه شهر به آن واگذار شود تا شاهد مدیریت یکپارچه شهری باشیم.

استاندار کردستان اضافه کرد: اگر امروز در شهر سنندج توفیقی وجود دارد و ۶۰ درصد شهر درگیر کار عمرانی است نتیجه وفاق و همدلی است که بین اعضای شورا، شهردار و مجموعه همکاران استانداری و فرمانداری و اصحاب رسانه وجود دارد، این وفاق و همدلی را باید تقویت شود و اجازه ندهیم هیچ شخص و جریانی این تعامل را تضعیف کند.

وی اذعان کرد: تضعیف این تعامل و همدلی به هر دلیلی، مسیر خدمات‌رسانی به مردم را با مشکل مواجه می‌کند.

زارعی‌کوشا اضافه کرد: همچنان که خدمات‌رسانی و اقدامات عمرانی در حال اجرا و انجام است باید در حوزه فرهنگی هم با خلاقیت بیشتر کار کنیم.

برگزاری همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری

وی یادآور شد: تعامل بین شهرداری و دستگاه‌های مختلف در برگزاری برنامه‌های فرهنگی موجب اتفاقات خوب در این حوزه شده است، گفت: باید نشاط اجتماعی استان را افزایش دهیم سنندج می‌تواند به یک برند و الگو در این حوزه تبدیل شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری سنندج برای برگزاری همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری، گفت: در صورت امکان این همایش به صورت بین‌المللی و با حضور سرمایه‌گذارانی از اقلیم کردستان عراق را برگزار خواهیم کرد.

استاندار کردستان افزود: هدف ما از برگزاری این همایش کار نمایشی و صرف رسانه‌ای نیست بلکه دنبال تحول جدی در حوزه سرمایه‌گذاری در سطح استان هستیم.

وی اضافه کرد: رشد و توسعه فضای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار نیاز استان است و ما به جد این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

زارعی‌کوشا در ادامه گفت: معرفی مفاخر کرد و نام‌گذاری میادین به نام آنها اقدام ارزشمندی است که همواره در استان مورد توجه بوده و انتظار داریم این موضوع ادامه داشته باشد.

سنندج به ویترین معرفی مفاخر کرد کشور تبدیل شود

وی اذعان داشت: در معرفی مفاخر کرد نباید تنها به مفاخر شهر سنندج بسنده کرد بلکه باید سنندج به ویترینی برای معرفی مفاخر کرد کل کشور تبدیل شود.

استاندار کردستان با گرامیداشت یاد و خاطر مرحوم پرفسور ستاره که ۱۱ تیرماه سال گذشته در حادثه تصادف جانش را از دست داد، گفت: با تصمیم شورا و شهرداری یک خیابان و یا میدان در سنندج را به اسم این مفاخر نامگذاری کنیم.

وی از حمایت تمام‌قد دولت از برنامه‌های توسعه‌ای در شهر سنندج خبر داد و گفت: از هر ظرفیت اعم از چه اعتبارات عمرانی، مولدسازی و کمیسیون ماده ۵ حاضر به همراهی با شورا و شهرداری هستیم.

زارعی‌کوشا عنوان کرد: وجود شخص فرماندار سنندج و معاون عمرانی استاندار که تمام هم و غمشان توسعه استان کردستان و سنندج، فرصتی ویژه برای توسعه سنندج و استان است که باید از این فرصت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه همدلی که بین مجموعه شورا شهردرای و فرمانداری وجود دارد نعمت ارزشمندی است که باید قدرآن باشیم، گفت: اختلاف و عدم تفاهم بین شورا و شهرداری باعث اتلاف وقت و فرصت‌سوزی در مسیر خدمت به شهر و شهروندان می‌شود.

خدمت‌رسانی شهرداری سنندج محله‌محور است

شهردار سنندج با اشاره به جذب دو هزار تن قیر و عملیاتی کردن بیش از یک هزار و ۳۰۰ تن آن، گفت: در مجموعه شهرداری سنندج آمادگی داریم در صورت اختصاص ۲ هزار تن قیر دیگر، در فرصت باقی‌مانده از فصل عمرانی با اولویت نقاط کمتر برخوردار و خیابان‌های اصلی شهر عملیاتی کنیم.

 سیدانور رشیدی نیز در این نشست اظهار کرد: معتقدیم شهروندان سنندجی لایق بهترین خدمات هستند با همین دیدگاه از تمام ظرفیت ها و توان در مسیر خدمت به شهر و شهروندان بهره می‌گیریم.

وی افزود: همدلی اعضای شورای دور ششم شهر سنندج و بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای جوان و پای کار در مجموعه شهرداری بستر را برای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های مختلف در حوزه عمرانی، رفاهی، خدماتی و … فراهم کرده است.

شهردار سنندج با بیان اینکه سنندج ویترین خدمات نظام در استان کردستان است، گفت: توسعه مرکز استان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف می‌تواند مسیر رشد و عمران را در سایر نقاط استان فراهم سازد.

رشیدی افزود: توزیع عادلانه خدمات شهری و اجرای پروژه‌ها با اولویت‌بندی نیاز در مناطق مختلف موجب شده رضایتمندی نسبی از عملکرد مجموعه شورا و شهرداری در بین مردم ایجاد کند.

توزیع عادلانه خدمات موجب افزایش اعتماد و امیدآفرینی در جامعه می‌شود

وی افزایش اعتماد و امیدآفرینی در جامعه را از نتایج توزیع عادلانه خدمات عمرانی و محله‌محور بودن برنامه‌ها بیان کرد و گفت: معتقدیم تمام شهروندان حق بهره‌مندی از امکانات رفاهی را دارند و با همین دیدگاه توسعه فضای سبز و نهضت آسفالت در شهر سنندج با محوریت نقاط کمتر توسعه یافته و کم برخوردار کلید خورده است.

وی با بیان اینکه افزایش ۱۴۰ هکتار فضای سبز به سرانه موجود در عرض دو سال هدف‌گذاری شده است، افزود: این مهم در قالب پارک‌های بزرگ مقیاس تعریف شده و در نقاط مختلف سطح شهر در حال اجراست.

شهردار سنندج با اشاره به جذب دو هزار تن قیر برای شهرداری سنندج، گفت: با وجود اینکه بیش از چند ماه به سال عمرانی باقی‌مانده است اما تا این لحظه یک هزار و ۳۰۰ تن از این میزان در خیابان‌ها و  معابر مختلف سطح شهر مورد استفاده قرار گرفته است.

رشیدی افزود: در مجموعه شهرداری سنندج آمادگی داریم در صورت اختصاص ۲ هزار تن قیر دیگر در فرصت باقی‌مانده از فصل عمرانی با اولویت نقاط کمتر برخوردار و خیابان‌های اصلی شهر عملیاتی کنیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از همراهی مجموعه استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی، فرماندار سنندج و اصحاب رسانه با مجموعه شهرداری گفت: خوشبختانه امروز وفاق و همدلی خوبی در راستای توسعه استان شکل گرفته و این مهم مسیر خدمت رسانی هرچه بیشتر به شهروندان و رضایتمندی آنان را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *