گۆڕان نیوز- استاندار کردستان گفت: کمبود زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در کنار ناتوانی متقاضیان برای تامین آورده، ۲ معضلی است که باعث شده روند اجرای این طرح در استان کند شود.

گۆڕان نیوز- استاندار کردستان گفت: کمبود زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در کنار ناتوانی متقاضیان برای تامین آورده، ۲ معضلی است که باعث شده روند اجرای این طرح در استان کند شود.

به گزارش گۆڕان نیوز، اسماعیل زارعی‌کوشا در دیدار مدیرکل و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان به مناسبت گرامیداشت سالروز افتتاح دهه حساب ۱۰۰ امام، اظهار کرد: کردستان از نظر تامین زمین در ردیف استان‌های با مشکل حاد است که همین مساله باعث شد در جلسه اخیر شورای تامین مسکن کشور، این استان از نظر عملکردی مستثنی باشد.

وی تاکید کرد: با وجود این معضل، همه تلاش ما بر این است تا پایان فصل بهار، زمین مورد نیاز برای آغاز عملیات اجرایی ۳۶ هزار واحد مسکن سهمیه استان و چه بسا تا ۴۵ هزار واحد تامین شود.

استاندار کردستان در ادامه با تبریک سالروز تاسیس حساب ۱۰۰ حضرت امام، اضافه کرد: تاسیس بنیاد مسکن از اقدامات انقلابی نشان از افق دید گسترده حضرت امام خمینی(ره) بود که اوایل پیروزی انقلاب با ۲ هدف بزرگ توسعه و محوریت عدالت و رسیدگی ویژه به محرومان تاسیس شد.

زارعی کوشا از بیناد مسکن به عنوان مولود مبارک انقلاب و از افتخارات ایران اسلامی نام برد و افزود: این نهاد در ۲ دهه اخیر بالنده‌تر و پویاتر از همیشه و فراتر از محدوده مورد انتظار خدمت‌رسانی کرده و دست دولتها را گرفته است.

وی از بنیاد مسکن کردستان به عنوان مجموعه‌ای امیدبخش، فعال و پای کار نام برد و افزود: در سفرهای شهرستانی، روستاییان از خدمات بنیاد مسکن رضایت لازم را دارند.

هدفگذاری برای بهبود شاخص های توسعه

استاندار کردستان با یادآوری هدفگذاری‌های خود در بدو ورود به استان گفت: یکی از این اهداف، کم کردن فاصله معنادار شاخص بخش های مختلف استان با متوسط کشوری بود تا در ۲ سال اول به آن دست یابیم و در پایان دولت از متوسط کشوری نیز جلوتر بیفتیم.

زارعی کوشا از مسکن به عنوان پروژه ویژه دولت نام برد و خطاب به معاونان و کارکنان بنیاد مسکن، گفت: بخش عمده ای از تحقق این مهم بر عهده شماست که بنیاد مسکن در حوزه وظایف محوله، عملکرد خوبی دارد.

وی با بیان اینکه مقاوم سازی مسکن روستایی به واسطه مسائل مختلف در مناطق غربی استان، کارکرد مطلوبی ندارد، اضافه کرد: سال گذشته شاهد تاخیر در ابلاغ تسهیلات مقاوم سازی در استان بودیم که امیدواریم در فرصت باقی مانده به توفیق برسیم.

استاندار کردستان تاکید کرد: بنیاد مسکن در حوزه رسانه سرمایه‌گذاری کند، چرا که خدمات این بنیاد بصورت مستقیم با جامعه محرومان و روستاییان ارتباط دارد و باعث ماندگاری روستاییان در روستاها می شود و همین عاملی برای کاهش مشکلات کار و تولید است.

وی خواستار معرفی و نیز اجرای طرح هادی و دیگر طرح‌های مرتبط با روستا، به ویژه در استفاده از معماریهای اصیل گذشته به عنوان الگوی کشوری شد.

معرفی ۹۸ درصد متقاضیان به بانکها

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از خدمات این نهاد اظهار کرد: یکی از سیاستهای کلان بنیاد مسکن کردستان، مقاوم سازی و نوسازی سالانه چهار هزار واحد مسکن است تا در یک برنامه مدن تا سال ۱۴۱۰ جشن مقاوم سازی تمامی این واحدها برگزار شود.

سعید رسولی افزود: در قالب این برنامه سه هزار و ۵۰۰ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شده که عدم همکاری بانکها، باعث عقب افتادن از برنامه شده است.

وی یادآور شد: با وجود معرفی ۹۸ درصد متقاضیان به بانکها، کردستان در زمینه عقد قرارداد در رده ۲۳ کشوری است که اقدام عاجلی برای تقویت همکاری شبکه بانکی را می‌طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *