گۆڕان نیوز- استاندار کردستان گفت: امروز شهرستان بیجار و بخش کرانی از مشکلات اقتصادی و معیشتی رنج می برند و این زیبنده این شهر با قدمت نیست و باید در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

گۆڕان نیوز- استاندار کردستان گفت: امروز شهرستان بیجار و بخش کرانی از مشکلات اقتصادی و معیشتی رنج می برند و این زیبنده این شهر با قدمت نیست و باید در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

سمیه رمضان نیا/ خبرنگار گۆڕان نیوز، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه بررسی و مشکلات شهر یاسوکند ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) اظهار داشت:متاسفانه شهر و منطقه یاسوکند علی رغم پتانسیل و قابلیت های زیادی که دارد از ضعف و مشکلات زیادی رنج می برد.

وی افزود:ضعف های که در شهر و بخش یاسوکند وجود دارد که باید در راستای رفع ان تلاش کرد.

زارعی کوشا در ادامه بر ضرورت اتحاد مردم و مسوولان تاکید کرد و گفت:مردم و مسولان باید با اتحاد و همدلی در جهت رفع مشکلات گام بردارند .

وی با بیان اینکه شهرستان بیجار یک لنگر گاه است بیان کرد: شهرستان بیجار از قدمت زیادی برخوردار می باشد و این شهر مشاهیر و عالمان بسیار زیادی را در دامان خود پرورش داده است.
وی ادامه داد: امروز شهرستان بیجار و بخش کرانی از مشکلات اقتصادی و معیشتی رنج می برند و این زیبنده این شهر با قدمت نیست و باید در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه از هر فرصتی باید در جهت رفع مشکلات و موانع شهرستان استفاده کرد گفت:ما برای شهرستان بیجار را دغدغه زیادی داریم و در حضور وزیر کشور مشکلات شهرستان مطرح شد تا در جهت رفع موانع و مشکلات بتوانیم اقدام کنیم.
استاندار کردستان به اهمیت افزایش جمعیت و دغدغه رهبر مبنی بر حضور و ماندن در بیجار اشاره و عنوان کرد:با نگاهی به شاخص های جمعیتی که معیار بسیار مهمی در توزیع منابع مالی برای شهرستان است متاسفانه میزان جمعیت رو به کاهش است و دغدغه رهبر در این زمینه رفع نشده است.

وی اضافه کرد:متاسفانه شاخص جمعیت در شهر و منطقه یاسوکند نیز وضعیت مطلوبی ندارد و ما در تمام لحظات به دنبال رفع مشکلات بیجار هستیم .

زارعی کوشا به اهمیت اتحاد بین مردم و مسولان اشاره کرد و ابراز داشت:برای خدمت به مردم یاسوکند مسولان باید اتحاد بیشتری داشته باشند و با همکاری هم در راستای رفع مشکلات این منطقه گام بردارند.

وی افزود:اسیبب بزرگی که مردم ما دیده اند از دعوا های سیاسی است و برای توسعه و پیشرفت شهرستان باید اتحاد و همدلی بیش از پیش داشت.

وی به مشکلات مهم منطقه کرانی اشاره کرد و بیان داشت:مشکل عمده این منطقه جاده است و متاسفانه راه جاده ای از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

استاندار کردستان گفت: اگر اثبات شود که معادن به منطقه اسیب رسانده اند باید تا یک درصد سود خود را به منطقه اختصاص دهند.

وی عنوان کرد: از محل حقوق دولتی معادن ۱۲۷۵میلیارد تومان واریزی داشته ایم که از این میزان ۴۴میلیارد تومان پول به استان بازگشت خورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *