گۆڕان نیوز- مسئول گرمخانه شهرداری سنندج اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۵ هزار نفر از افراد بی سرپناه در گرمخانه شهرداری سنندج پذیرش و اسکان داده شدند و خوشبختانه باتوجه به اقدامات انجام شده امسال نیز هیچگونه آمار فوتی مددجویان را نداشتیم.

گۆڕان نیوز- مسئول گرمخانه شهرداری سنندج اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۵ هزار نفر از افراد بی سرپناه و کارتن‌خواب در گرمخانه شهرداری سنندج پذیرش و اسکان داده شدند و خوشبختانه باتوجه به اقدامات انجام شده امسال نیز هیچگونه آمار فوتی مددجویان را نداشتیم.

به گزارش گۆڕان نیوز، «پیمان دانش» در گفت‌وگو با گۆڕان نیوز اظهار کرد: در سال گذشته ۳ گرمخانه در سطح شهر سنندج فعالیت داشته است و به دلیل تغییر کاربری در حال حاضر تنها یک گرمخانه مشغول فعالیت و به مددجویان خدمات ارائه می‌دهد و در سال ۱۴۰۰ در حدود ۹ هزار و ۴۲۷ نفر از افراد بی‌سرپناه در گرمخانه‌های شهرداری سنندج اسکان و به آنها خدمات ارائه شده است.

 وی تصریح کرد: در حال حاضر سامانه سرا در سنندج نیز احداث شده و افراد بهبود یافته می‌توانند از ۲ تا ۶ ماه در این مکان اسکان داده شوند که امیدواریم هر چه زودتر این سامانه سرا به بهره‌برداری برسد.

 این مسئول گرمخانه شهرداری سنندج با اشاره به عدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان در گرمخانه‌ عنوان کرد: در مدت گذشته نیز هفت نفر از مددجویان به بیماری مبتلا شده بودند که در بیمارستان توحید سنندج بستری و با تلاش پرسنل و پرستاران خودوم این مرکز بهبود یافتند که جا دارد از زحمات دکتر صالح زندی مدیر داخلی بیمارستان توحید سنندج، که هزینه‌های درمان این بیماران را متقبل شدند تشکر و قدردانی کنم.

دانش در ادامه تصریح کرد: مرکز بهداشت شهرستان سنندج و دکتر شاهوی اکیبی را جهت اجرای طرح غربالگری مددجویان در گرمخانه شهرداری سنندج اعزام کردند، که خوشبختانه این طرح نیز با موفقیت اجرا شده است.

وی همچنین به انعقاد تفاهم نامه با دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی در استان اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت و پیشگیری از بازگشت دوباره افراد بهبود یافته به آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی استان کردستان، اداره کل فنی و حرفه‌ای استان، سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیریت شعب بانک کشاورزی در استان کردستان، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان انعقاد کردیم که امید است گام‌های خوبی را در این حوزه نیز برداریم.

مسئول گرمخانه شهرداری سنندج به حمایت‌های خیرین نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت خیرین استان ما را تنها نگذاشتند و در همه شرایط ما را یاری و حمایت کردند و تعدادی از این عزیزان هزینه غذا و داروی مددجویان و افراد بی‌سرپناه در گرمخانه را تقبل نمودند.

«پیمان دانش» تصریح کرد: ۳۵ درصد از افراد بی سرپناه در سنندج غیربومی هستند گرمخانه شهرداری سنندج به این مددجویان نیز خدمات ارائه کرده است که در این مورد نیز با دستور دادستان محترم سنندج و استاندار محترم کردستان تمهیداتی اندیشیده شده که این افراد غیر بومی که در استان و به ویژه در دسترس هستند را به شهرهای خودشان انتقال داده شوند.

وی از نقش رسانه‌ها در امر اطلاع رسانی و آگاهی دهی به جامعه نیز قدردانی کرد و گفت: رسانه‌های استان و به ویژه «علی مرادی» مدیر کل صدا و سیمای استان کردستان نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشتند و در امر اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت‌های خوبی را انجام دادند.

دانش اضافه کرد: جا دارد از تلاش و پیگیریهای شهردار محترم محترم سنندج که برای رفع مشکلات شهر سنندج تمام توان خود را به کار گرفته است تشکر و قدردانی کنم و همچنین از حمایت‌های حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان نیز تشکر می‌کنیم که در این حوزه تلاش‌های خوبی را انجام دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *