گۆڕان نیوز- مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به تشکیل کمیته تقریب مذاهب اسلامی با رویکرد خاص و تدوین برنامه‌های آن خبر داد و گفت: تلاش شده است تا امسال برنامه‌های تقریب مذاهب رویکرد مردم محور داشته باشد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از رسانه‌ها خواست در بزنگاه‌ها، نقشه‌های اصلی دشمن را رصد و به مردم منعکس کنند، چرا که رسانه‌ نقش اساسی در تنویر افکار عمومی دارد.
به گزارش گۆڕان نیوز، حجت‌الاسلام سعید عسگری در نشست خبری در سنندج اظهار کرد: دشمن بدون مدرک و سند مطالب کذب را برجسته و در بنگاه های دروغ‌پراکنی خود منتشر می کند، بنابراین نقش شما رسانه ها در این رابطه بسیار مهم است.
وی افزود: اصحاب رسانه در کشورمان همواره در معرض هجمه‌های دشمنان هستند چون دشمن می داند که این قشر وظیفه خطیری در زمینه تبیین اهداف و ارزش های اسلامی و انقلاب دارد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور یادآور شد: دشمن خدمات بزرگ نظام را ناچیز جلوه داده و به مشکلات دامن می‌زند که در فضای مجازی هم به برخی اهداف خود رسیده است.
حجت الاسلام عسگری به دهه فجر و انقلاب اسلامی و مقایسه آن با پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت: وضعیت کشورمان در زمان ستمشاهی، قابل مقایسه با حال حاضر نیست، چرا که در این ۴۴ سال در راستای حفظ استقلال کشور، یک قدم عقب نشینی نکرده ایم.
وی با بیان اینکه شعار اصلی ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، ادامه داد: مفتخریم که در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر عرصه ها از این اصل ذره ای انحراف نداشته‌ایم و ایران اسلامی در عرصه سیاسی کاملا مستقل است.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان کرد: ضعف ها و چالش هایی هم در این مسیر داشته‌ایم که ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی، محاصره اقتصادی و تحریم هایی است که کم‌کم به مسوولان شهرهای کوچک هم کشیده شد و آن هم حاکی از اقتدار نظام و زبونی دشمنان است.
حجت الاسلام عسگری ادامه داد: حضور مسوولان در بین مردم در سالهای اخیر کمرنگ شده بود که همین نقطه آسیب است و باید برطرف شود.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به تشکیل کمیته تقریب مذاهب اسلامی با رویکرد خاص و تدوین برنامه های آن خبر داد و گفت: تلاش شده است تا امسال برنامه‌های تقریب مذاهب رویکرد مردم محور داشته باشد.
تجلیل از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان از جمله ویژه برنامه های دهه فجر بود که مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به آن اشاره کرد و افزود: هر آنچه که داریم مرهون خون شهدا است و پرداختن به فرهنگ والای شهید و شهادت و دیدار با خانواده شهدا از مسوولیت های سنگینی است که در معرفی راه و سلوک شهدا نقش موثری دارد.
وی درباره دیگر برنامه های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: سرکشی از پیشکسوتان تاثیرگذار به ویژه ائمه جمعه، روحانیون و افرادی که در اغتشاشات هادی مردم بودند، از دیگر برنامه‌هایی است که در این دهه اجرایی می شود و در بیجار، دهگلان، دیواندره، مریوان و سقز ویژه‌برنامه‌هایی با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.
تاکید بر برنامه هایی با محوریت جهاد تبیین، کارگاه‌های سواد رسانه‌ای، دوره‌های بصیرت افزایی و برنامه‌های قرآنی و مسابقات مختلف نیز از دیگر برنامه هایی بود که حجت الاسلام عسگری به آن اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *