گۆڕان نیوزـ فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» در کشور عراق منتشر شد.

گۆڕان نیوزـ فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» در کشور عراق منتشر شد.

منصور جهانی/گۆڕان نیوز، پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» Kirkuk به دبیری «سردار زنگنه» Sardar Zangana و به همت انجمن فرهنگی و هنری «کرکوک» در سال جدید میلادی در شهر کرکوک در کشور عراق برگزار خواهد شد.  

انجمن فرهنگی و هنری «کرکوک» از همه فیلمسازان حوزه انیمیشن درخواست می‌کند تا جدیدترین آثارشان را به صفحه رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» در فیس‌بوک به آدرس https://web.facebook.com/profile.php?id=100088663077258 ارسال کنند و در صورت داشتن هر سؤالی می‌توانند با شماره تلفن ۰۰۹۶۴۷۷۰۱۲۲۲۵۸۹ دبیر جشنواره تماس بگیرند. از طرف مسئولان این رویداد سینمایی از روزهای ۱۱ تا ۳۰ دی ماه جاری (۱ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۳) مهلت ارسال آثار انیمیشنی تعیین شده است. 

آثاری که به پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» ارسال می‌شوند باید دارای این شرایط باشند:

ـ در فاصله سال‌های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تولید شده و در دوره‌های قبلی این رویداد سینمایی اکران نشده باشند.

ـ آثاری در این جشنواره به نمایش در می‌آیند که عاری از خشونت و توهین باشند و مسئولان جشنواره در این زمینه، تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند.

ـ آثاری که از لحاظ هنری در سطح استاندار انیمیشن باشند؛ توسط هیئت انتخاب جشنواره، انتخاب و معرفی می‌شوند.  

همه ساله کارگردانان ایرانی با جدیدترین آثار انیمیشنی خود در جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمیشن «کرکوک» حضور موفقی دارند و در دوره چهارم این رویداد سینمایی هم آثاری از فیلمسازان ایرانی از جمله؛ فیلم کوتاه «باغ پادشاه» (باخی پاشا) King’s Garden به کارگردانی «ایرج محمدی رزینی»، فیلم کوتاه «رؤیاها در اعماق» (خه‌ونه‌کان له قوولاییدا) به کارگردانی «رضا محمدی»، فیلم کوتاه «چرخش» (خولانه‌وه) به کارگردانی «هژیر اسعدی»، فیلم کوتاه «انفال جنگل» (ئه‌نفالی دارستان) به کارگردانی «محمد توفیق محمدی» و فیلم کوتاه «کارگردان» DIRECTOR به کارگردانی مشترک «آزاد جعفرپور» و «مراد حق‌پرست» در کنار آثاری از کشورهای دانمارک، مصر، الجزایر، ترکیه، اقلیم کردستان و عراق؛ در سینما «تایم سنتر» در شهر کرکوک در کشور عراق روی پرده رفتند.

برای اطلاع بیشتر:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088663077258

روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمیشن «کرکوک».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *