مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: با اقدامات انجام شده کار تأمین آب 25 روستای استان به صورت پایدار در مراحل نهایی قرار دارد و در ایام دهه فجر امسال این پروژه ها با اعتبار مجموع 485 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

گۆڕان نیوز- مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: با اقدامات انجام شده کار تأمین آب ۲۵ روستای استان به صورت پایدار در مراحل نهایی قرار دارد و در ایام دهه فجر امسال این پروژه ها با اعتبار مجموع ۴۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.


به گزارش گۆڕان نیوز، مهندس محمد فرهاد عنوان کرد: این روستاها در تمامی شهرستان های استان قرار دارند و با تکمیل و افتتاح پروژه های مذکور، جمعا بیش از ۸ هزار نفر از جمعیت روستایی استان از آب شرب بهداشتی و سالم به صورت پایدار بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه منابع تأمین آب این روستاها عمدتا از چاه و در برخی از آنها از چشمه، مجتمع های روستایی و یا منبع آب شهری است، افزود: طول خط انتقال اجرا شده برای آبرسانی به این روستاها حدود ۷۰ کیلومتر و طول شبکه توزیع ۵۰ کیلومتر می باشد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه منابع مالی اجرای این پروژه ها از محل منابع استانی، ملی و استانی – ملی می باشد، گفت: امیدواریم با اجرای این پروژه ها زمینه رضایتمندی مردم روستاهای مذکور از خدمات شرکت فراهم شود و بتوانیم برای سایر روستاهای نیازمند به آب شرب پایدار از طریق اجرای طرح جهاد آبرسانی و سایر پروژه ها گامهای موثری برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *