گۆڕان نیوز- سیمان کردستان به بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، منحصرا در منطقه خاور میانه نسبت به تولید انواع سیمان و به سفارش مشتری مبادرت می‌نماید که با اتکاء بر تجهیزات نوین و دانش متخصصان مجموعه، ایجاد بسترهای آموزشی موازی با نحوه بکارگیری انواع سیمانها متناسب با شرایط محیطی و اقلیمی را به عنوان یکی از ارکان اثرگذار در صنعت بتن و صنعت ساختمان مترادف با توسعه پایدار در استراتژی های سازمان تعریف نموده که در طول سالیان متمادی این مهم در سطح کشور خصوصا در منطقه شمالغرب نمایان گردید.

سید محمد صابر سبحانی خبرنگار گۆڕان نیوز، در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی در حوزه ترویج، ترغیب و فرهنگ سازی مصرف سیمانهای آمیخته در ساخت بتن و همچنین ارتقاء سطح کیفی آن با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال، سمینار تخصصی با محوریت کاربرد سیمانهای آمیخته در ساخت بتن با سرفصل های:
• سیمان آمیخته، خواص و کاربرد آن در ساخت بتن
• خواص بتن ساخته شده با سیمان آمیخته
• کاربرد و شرایط خاص استفاده از سیمانهای آمیخته
• تکنولوژی تولید سیمانهای آمیخته در شرکت سیمان کردستان
و همچنین محوریت دوم سمینار؛ نکات فنی و اجرایی بتن ریزی در هوای سرد با تحلیل و تشریح سرفصل های :
• ساخت بتن با دمای مطلوب
• الزامات پیش از بتن ریزی
• اقدامات پس از بتن ریزی
• راهکارهای تسریع در کسب مقاومت بتن با کاهش خطر آسیب دیدگی
با سخنرانی دکتر تدین (هیئت علمی دانشگاه بوعلی و عضو هیئت موسس انجمن بتن ایران) و دکتر کلهری (استاد دانشگاه و دبیر انجمن بتن ایران) در روز دوشنبه مورخ : ۲۸ آذرماه ۱۴۰۱ در محل هتل کتیبه همد ان برگزار گردید.
در آئین افتتاحیه ضمن عرض خیر مقدم؛ مجموعه سیمان کردستان، قابلیت ها و توانمندی های منحصر به فرد در این مجموعه و شرکت های تابعه با فعالیت در زمینه تولید آهک صنعتی(کارخانه آهک کردستان) و حوزه حمل و نقل (شرکت حمل و نقل اعتماد ترابر گروس) از سوی مدیر عامل و ریاست کارخانه تشریح گردید.
شایان ذکر است در آئین افتتاحیه سمینار، گزارشی از آخرین یافته های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و شبیه سازی مصرف انواع سیمان در ساخت بتن در آزمایشگاههای مجهز و پیشرفته سیمان کردستان از سوی مدیر کنترل کیفی ارائه گردید.
در ادامه تشریح سرفصل های سمینار، افتخار میزبانی با دعوت و حضور طیف وسیعی از معاونت ها، دفاتر فنی، مهندسین، متخصصان و کارشناسان استانداری، شهرداری، بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی(مهندسین طراح و ناظر)، اساتید و هیت های علمی دانشگاه، انجمن صنفی بتن آماده (در زیر مجموعه شرکت های تولید بتن آماده و فرآورده های بتنی)، اداره کل استاندارد، آزمایشگاههای همکار اداره استاندارد و آزمایشگاه فنی مکانیک و خاک، کارگروه مصالح و تجهیزات ساختمان، کارگروه نظارت، انجمن پیمانکاران، فعالان صنعت ساختمان، معماران برجسته و دیگر حوزه های مرتبط (در زمینه مصرف سیمان با بسته بندی فله و پاکت) برای خانواده سیمان کردستان حاصل گردید.
به منظور بهره مندی مخاطبین در سطح کشور، امکان بهره‌مندی از اجرای سمینار بصورت آنلاین در بستر اسکای روم فراهم گردید.
در پایان پنل سخنرانی‌های تخصصی، جلسه پرسش و پاسخ برگزار و با طرح سوال از سوی شرکت کنندگان، اساتید در حوزه های مرتبط به ارائه پاسخ و تشریح موارد مربوطه پرداختند.
در پایان سمینار و در جهت تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه که همواره سیمان کردستان در این راستا پیشرو بوده، تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژو هشی فی مابین سیمان کردستان و دانشگاه بوعلی سینا همدان منعقد گردید.
با افتخار در دریافت بازخوردهای اولیه، کیفیت برگزاری سمینار در سطح بسیار مطلوب ارزیابی گردید و مفتخریم بار دیگر بر موفقیت و دستاوردهای سیمان کردستان افزون گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *