گۆران نیوز- مدیرکل بهزیستی استان کردستان به شناسایی 35 هزار و 211 معلول در استان اشاره کرد و گفت: 21 هزار و 10 معلول از این تعداد به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند.

گۆران نیوز- مدیرکل بهزیستی استان کردستان به شناسایی ۳۵ هزار و ۲۱۱ معلول در استان اشاره کرد و گفت: ۲۱ هزار و ۱۰ معلول از این تعداد به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند.

به گزارش گۆران نیوز،حسین رسولی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۳۰ درصد محیط شهری برای معلولین مناسب سازی شده که برخی از دستگاه‌ها مانند شهرداری سنندج عملکرد خوبی در این حوزه داشته است.

وی افزود: مناسب‌سازی، دسترس پذیری، و تردد و تحرک برای گروه‌های خاص بویژه افراد دارای معلولیت در قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۷ در ۴ ماده و ۶ تبصره و آئین نامه اجرایی آن در آذرماه ۹۸ در ۱۶ ماده و ۴ تبصره به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: قروه و کامیاران به عنوان شهرهای پایلوت بدون مانع در امر مناسب‌سازی براساس موانع و چالش‌های موجود در شهرستان فعالیت خواهند کرد.

رسولی با بیان اینکه جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود، اذعان کرد: متاسفانه با وجود اینکه جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی مصوبات بسیار خوبی دارد، اما مصوباتی که اجرای آن نیازمند تامین اعتبار است در اولویت دستگاه‌ها قرار نمی‌گیرد.

وی اظهار کرد: قروه و کامیاران به عنوان مجریان شهرهای بدون مانع انتخاب شده‌اند و امیدواریم اعتبارات لازم در حوزه رفع موانع محیطی، مناسب‌سازی معابر عمومی و پیاده روها و پارک محیط شهری به این شهرها اختصاص داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان اضافه کرد: در حال حاضر ۶۷ هزار خانوار کردستانی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت زیرپوشش خدمات مستمر و غیرمستمر این اداره کل هستند.

وی اضافه کرد: ۳۳ هزار خانوار از این تعداد مستمری بگیر و مابقی در سایر قالب‌هایی از این سازمان خدمات دریافت می‌کنند.

رسولی به شناسایی ۳۵ هزار و ۲۱۱ معلول در استان اشاره کرد و گفت: ۲۱ هزار و ۱۰ معلول از این تعداد به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند.

به گفته وی، معلولیت‌های جسمی حرکتی، بینایی و شنوایی بیشترین درصد معلولیت را در کردستان به خود اختصاص داده و در حال حاضر ۶۳۴ معلول در مراکز نگهداری خدمات دریافت می‌کنند.

رسولی تصریح کرد: ساماندهی نشدن معابر شهری ویژه معلولان بزرگترین مانع پیش‌روی جامعه هدف بهزیستی در استان است که امیدواریم با مشارکت بخش‌های مختلف شاهد تحول در این حوزه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *