گوران نیوز‌- خبر کشته شدن شلیر رسولی؛ شیر زن «شوره‌ژن» مریوانی که برای فرار از نیت شوم یکی از اراذل و اوباش، از پنجره طبقه دوم منزل مسکونی خود را به داخل کوچه پرتاپ کرد و پس از پنج روز بستری شدن در بیمارستان سنندج جان خود را از دست داد همگان را متاسف و متاثر کرد

گوران نیوز‌- خبر کشته شدن شلیر رسولی؛ شیر زن «شوره‌ژن» مریوانی که برای فرار از نیت شوم یکی از اراذل و اوباش، از پنجره طبقه دوم منزل مسکونی خود را به داخل کوچه پرتاپ کرد و پس از پنج روز بستری شدن در بیمارستان سنندج جان خود را از دست داد همگان را متاسف و متاثر کرد.
انتشار خبر کشته «شلیر رسولی» در رسانه‌ها، صدای مظلومیت این شیر زن مریوانی را به گوش همه انسان‌های آزاده رساند و این بار همه هم‌صدا از قربانی شدن شلیر رسولی دفاع و خواستار محاکمه عامل این جنایت شدند که شاید دیگر شاهد وقوع چنین حوادث و جنایاتی در جامعه نباشیم اما باید عنوان کنم که این حادثه اولین و آخرین جنایت نخواهد بود که در جامعه ما اتفاق افتاده است زیرا پدیده خشونت در همه جوامع وجود دارد و به ویژه خشونت در حوزه زنان. و لازم است که در این مطلب عنوان کنم که خشونت علیه زنان به عنوان یک مشکل جهانی بهداشت عمومی و حقوق انسانی مطرح است که هزینه‌های بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به جامعه تحمیل می‌کند و طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی، یک نفر از هر پنج نفر جمعیت مؤنث دنیا، در طول زندگی‌شان مورد خشونت قرار می‌گیرند. خشونت علیه زنان در تمام کشورهای جهان وجود دارد و به نژاد، مذهب، تحصیلات، قومیت و سن خاصی بستگی ندارد به عبارت دیگر خشونت علیه زنان در همه طبقات اجتماعی- اقتصادی دیده می‌شود . هرچند در بسیاری از کشورهای جهان خشونت علیه زنان ممنوع شده است اما واقعیت این است که خشونت علیه زنان وجود دارد. اعمال خشونت علیه زنان علاوه بر آسیب مستقیم در اثر ضربه‌های جسمی، بر سلامت روانی و اعتماد به نفس زن صدمه می‌زند. حال با این شرایط این پرسش مطرح می‌شود که چرا خشونت در جامعه رو به افزایش است؟
چرا باید زنانی همچون شلیر رسولی که در اوج کمبودها و مشکلات، با پاکدامنی و صداقت زندگی را به سر می‌برند باید در دام و نیت شوم اراذل و اوباشی قرار بگیرند که قصد تجاوز به آنها را دارند؟ و آیا وقوع چنین حوادثی به مثابه زنگ خطری برای جامعه نیست؟
در پاسخ به این موارد باید گفت که در چنین شرایطی که فشارهای اقتصادی و اجتماعی بر جامعه متحمل شده و بیشتر افراد جامعه ما درگیرودار مشکلات روحی و روانی هستند افزایش خشونت در حال تبدیل شدن به امری عادی و روتین است دیگر بسان دو دهه‌ گذشته همسایه‌ها به همدیگر اعتمادی ندارند که خانواده‌اشان را به آنهابسپارند و یا برادر به برادر هم ترحم نمی‌کند امروز اگر اقدامی عاجل انجام نشود ساختار اجتماعی جامعه تخریب خواهد شد و جای ارزش‌ها و ضدارزش‌ها، هنجارها با ناهنجاری‌های جابه‌جا خواهد شد.
برای ترمیم وضع موجود باید، مسئولان و جامعه مدنی بیش از پیش در حوزه پیشگیری از خشونت در جامعه فعالیت کنند و آموزش‌های لازم را در این مورد به جامعه ارائه دهند. جامعه ما نیازمند ایجاد اصلاحات است زیرا به گفته فاوست جامعه بر شخصیت فرد تاثیر گذار است.
بنابراین امروز باتوجه به افزایش بحران‌ها در جامعه، ضروری است که با ورود جدی به این قضایا با عاملان و مسببان چنین جنایاتی برخورد جدی شود و اجازه ندهیم که فرد و یا افراد دیگری در جامعه ما، قربانی افکار پلید چنین افرادی که برای رسیدن به مقاصد شوم خود اقدام به هر عملی می‌کنند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *