ۆڕان نیوز- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان عنوان کرد: شهرهای استان کردستان دارای روستاهای و نواحی محروم زیادی است و برای توسعە مراکز سیار برای ارائە خدمات فرهنگی از خیرین دعوت می‌کنیم کە ما را در این حوزە یاری کنند.


گۆڕان نیوز- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان عنوان کرد: شهرهای استان کردستان دارای روستاهای و نواحی محروم زیادی است و برای توسعە مراکز سیار برای ارائە خدمات فرهنگی از خیرین دعوت می‌کنیم کە ما را در این حوزە یاری کنند.

بە گزارش گۆڕان نێوز، حمید رضا گوهری، با توجه به رسالت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تلاش هستیم مراکز سیار در روستاها را افزایش دهیم که این دانش آموزان از داشتن کتاب بهره‌مند شوند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان کردستان، وجود سه هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی و ۲۹۰ هزار دانش آموز در کردستان، تعداد مراکز ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان را کم برشمرد و اظهار کرد: در استان کردستان چهار مرکز سیار و ۲۱ مرکز ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجود دارد که در زمینه فرهنگی و هنری فعالیت می کند.

وی افزود: با توجه به رسالت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تلاش هستیم مراکز سیار در روستاها را افزایش دهیم که این دانش آموزان از داشتن کتاب بهره مند شوند.
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، در استان میانگین دانش آموزان پسر را بیشتر از دانش آموز دختر عنوان کرد و گفت: در راستای اهداف تعلیم و تربیت مراکز سیار را در استان فعال و گسترش می دهیم که بتوانیم در دور افتاده ترین مناطق روستایی کتابخانه سیار را دایر و کتاب های کودک و نوجوانان را توزیع کنیم.
به گفته گوهری، در حال حاضر تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۴۰ جلد کتاب در مراکز ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجود دارد.
وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بیش از ۱۷۰ کارگاه آموزشی شامل کارگاه ادبیات، تجسمی، انجمن های ادبی و غیره برگزار شده است.
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، به برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی در شهریور ماه سال جاری در سنندج خبر داد و گفت: آثار برتر به مرحله کشور راه پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *