ثبت ۱۱۵۳ واقعه طلاق در کردستان

گۆڕان نیوز- مدیرکل ثبت‌احوال کردستان آمار طلاق در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ را یک هزار و ۱۵۳ واقعه اعلام کرد و گفت: بر این اساس نرخ خام حاصل از ثبت طلاق تا پایان خردادماه سال جاری ۳ در هزار به‌دست‌آمده است.
به گزارش گۆڕان نیوز، علی جوکار، مدیرکل ثبت‌احوال کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار گۆڕان، اظهار کرد: در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ هزار و ۸۰۸ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل۰.۲ درصد کاهش داشته است. بر این اساس نرخ خام حاصل از ثبت ولادت تا پایان خردادماه سال جاری ۱۳.۹ در هزار به‌دست‌آمده است.
وی تعداد ولادت شهری را ۴ هزار و ۲۱۶ و ولادت روستایی را یک هزار و ۵۹۲ عنوان کرد و افزود: تعداد ولادت ثبت‌شده پسران ۳ هزار و ۸۵ و تعداد ولادت ثبت‌شده دختران ۲ هزار و ۷۲۳ واقعه بوده است.
مدیرکل ثبت‌احوال کردستان همچنین بیشترین ولادت ثبت‌شده را مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۳۰.۳ درصد برشمرد و گفت: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر ۱۱۳.۳ بوده یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه دختر حدود ۱۱۳واقعه پسر به ثبت رسیده است و میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت‌شده ۳۰.۴۶ سال بوده است.
جوکار فراوانی ۵ نام اول پسران به ترتیب محمد با ۱۸۲، آیهان با ۱۰۸، شاهان با ۹۱ ، آراد ۷۵ و هیراد با ۵۲ عنوان کرد و افزود: فراوانی ۵ نام اول دختران نیز آنیا ۱۱۲، دلوین ۵۲ ، نیلا ۵۰ ، ماهلین ۴۷ و سدنا ۴۴ مورد بوده است.
وی با اشاره به تعداد وفات در استان گفت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ تعداد یک هزار و ۹۰۶ واقعه وفات به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳.۱ درصد کاهش داشته است که بر این اساس نرخ خام وفات ثبت‌شده تا پایان خردادماه سال جاری ۵.۶ در هزار به دست آمده است.
مدیرکل ثبت‌احوال کردستان تعداد وفات شهری را یک هزار و ۲۷۳ و وفات روستایی۶۳۳ عنوان کرد و گفت: تعداد وفات ثبت‌شده مردان۱۰۹۲ و تعداد وفات ثبت‌شده زنان ۸۱۴ واقعه بوده است. همچنین میانگین سن مردان فوت‌شده ۶۳.۵۶ سال و میانگین سن زنان فوت‌شده ۶۹.۴۷ سال بوده است.
جوکار عنوان کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات برابر۱۳۴.۱ است یعنی در مقابل هر۱۰۰ واقعه وفات ثبت‌شده زنان حدود ۱۳۴واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱تعداد ۳ هزار و ۵۷۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که بر این اساس نرخ خام حاصل از ثبت ازدواج تا پایان خردادماه سال جاری ۷.۳ در هزار به‌دست‌آمده است.
مدیرکل ثبت‌احوال کردستان تعداد ازدواج شهری را ۲ هزار و ۸۷۶ و تعداد ازدواج روستایی ۷۰۰ واقعه عنوان کرد و گفت: میانگین سن ازدواج بار اول مردان ۲۷.۸۳ سال و میانگین سن ازدواج بار اول زنان ۲۳.۶۲ سال است.
جوکار آمار طلاق در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ را ۱۱۵۳ واقعه اعلام کرد و گفت: بر این اساس نرخ خام حاصل از ثبت طلاق تا پایان خردادماه سال جاری ۳ در هزار به‌دست‌آمده است.
وی تعداد طلاق شهری را ۱۰۱۵ و تعداد طلاق روستایی ۱۳۸ واقعه برشمرد و بیان کرد: میانگین سن طلاق بار اول مردان ۳۶.۱۱ سال و میانگین سن طلاق بار اول زنان ۳۱.۳۸ سال بوده است.
مدیرکل ثبت‌احوال کردستان خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، ۱۷ هزار و ۶۳۵ جلد شناسنامه در ادارات ثبت‌احوال استان کردستان صادرشده است که ۱۵ هزار و ۵۳۸ جلد آن تعویضی و ۲ هزار و ۹۷ جلد آن المثنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *