مدیر مخابرات منطقه کردستان خبر داد؛
توسعه زیرساخت های مخابراتی سنندج با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریالی

گۆران نیوز- مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به پروژه های تقویت زیرساخت های مخابراتی گفت: مبلغ ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان سنندج با هدف تأمین پهنای باند و دیتا، سرمایه گذاری شده است.


به گزارش گۆران نیوز، آزاد حکمت با تشریح روند اجرای پروژه مذکور در راستای تقویت و ارتقای پهنای باند و دیتا در شهرستان سنندج اظهار کرد: برای نصب تجهیزات لازم از جمله CWDM و PDH مبلغ ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.


وی با بیان اینکه تأمین و نصب تجهیزات فنی در این خصوص، موجب تقویت و افزایش پهنای باند و دیتا برای اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت پرسرعت مخابرات می‌شود، افزود: در این پروژه ۱۷ تجهیز CWDM و ۷ تجهیز PDH نصب و راه اندازی شده‌اند.


وی خاطرنشان کرد: تجهیزات مذکور در ۲۴ نقطه شهری و روستایی با هدف ارائه خدمات مطلوب مخابراتی به صورت یکسان به مشتریان ساکن در نواحی مختلف شهری و روستایی نصب و راه اندازی شده است.


مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهار داشت: با این اقدام شاهد ارتقای سطح کیفی خدمات دیتایی به مشتریان ساکن در شهرستان سنندج به طور قابل ملاحظه‌ای هستیم.


حکمت یادآور شد: راه اندازی سیستم‌های CWDM و PDH ، در بخش انتقال، ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی و توسعه سرویس‌های اینترنت پرسرعت مخابرات و موبایل را به دنبال دارد.


وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه زیرساخت‌های دیتایی با کیفیت مطلوب‌تر برای دیگر اپراتورهای تلفن همراه توسط مخابرات منطقه کردستان فراهم شده است.


وی در ادامه اعلام کرد: در حال حاضر ۱۸۹ هزار و ۴۰۱ مشترک تلفن ثابت، ۴۰ هزار و ۹۶۲ مشترک ADSL، حدود ۴۵۰ مشترک VDSL، ۳ هزار و ۲۲۶ مشترک FTTH و یک میلیون و ۴۹۵ هزار و ۶۴۰ مشترک تلفن همراه در استان از خدمات و سرویس‌های مخابراتی بهره مند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *