گۆڕان نیوز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: تفاهم نامه همکاری چهار جانبه بین دانشگاه کردستان، سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی امضاء شد.

به گزارش گۆڕان نیوز، پیمان اسکندری در این خصوص اظهار کرد: این تفاهم نامه به منظور توسعه همکاریها و همگرایی هرچه بیشتر بخشهای تحقیقات و اجرا، هدفدار نمودن پژوهش ها و مطالعات تقاضا محور بین چهار بخش تاثیر گذار در توسعه کشاورزی امضاء شد.

وی افزود: ورود تکنولوژیها و فناوریهای جدید، افزایش بهره وری و بکارگیری ظرفیت های موجود برای حل مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و منابع طبیعی از دیگر اهداف مهم این تفاهم نامه است.

اسکندری تصریح کرد: مدت زمان این تفاهم نامه ۵ سال است و در ۹ ماده وظایف طرفین این تفاهم نامه تشریح شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه پنج گروه تخصصی شامل ۱ -آب و خاک ۲ -دام، طیور و آبزیان ۳ -تولیدات زراعی-باغی و مکانیزاسیون ۴ -صنایع تبدیلی – تکمیلی و توسعه بازار و ۵ -منابع طبیعی برای تدوین و اجرای سیاست های توسعه ای در بخش کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده است.

وی اذعان کرد: مهمترین اهداف این تفاهم نامه، تعیین اولویتهای تحقیقاتی سالانه و بلند مدت استان، تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی، همکاری و مشارکت در انجام پروژههای مطالعاتی و پژوهشی و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و بهره برداران است.

گفتنی است این تفاهم نامه بین دانشگاه کردستان به نمایندگی دکتر رحمت صادقی، سازمان جهاد کشاورزی به نمایندگی دکتر پیمان اسکندری، اداره کل منایع طبیعی و آبخیزداری استان به نمایندگی مهندس سعدی نقشبندی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی به نمایندگی دکترمحمد حسین سدری به امضاء رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *